Трајанов: ЕУ да ја одложи одлуката за усвојување на преговарачката рамка


Претседател на Демократскиот сојуз Павле Трајанов, денеска на прес-конференција во Собранието изјави дека тие се против францускиот предлог во кој, како што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во оваа фаза ние се уште ги разгледуваме документите во пакет, така како што се предложени и откако сите документи ќе бидат разгледни, ќе се согласиме или нема ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На владината веб страница попладнево е објавен францускиот предлог за отстранување на бугарското вето и за старт на преговорите за членство на Република ...
| | веќе видена | слични

Владата на својата интернет страница го објави францускиот предог. На општо изненадување тој е објавен само на англиски јазик и повеќето од граѓаните не ...
| | веќе видена | слични

„Разговаравме со факти, детали и имајќи ја на ум наш стратешка цел членство на ЕУ. Нашите коалициски партнери го добија текстот на францускиот предлог, ќе го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Демократската Унија за Интеграција (ДУИ) ја поздравува конструктивната улога на француското претседателство за изнаоѓање прифатливо решение за спорот на нашата ...
| | веќе видена | слични

Со цел транспарентно информирање на јавноста, Владата на Република Северна Македонија денеска на официјалната веб страна интегрално го објави предлогот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Со потпишување Договор помеѓу Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони и германската компанија НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ и со поставување камен темелник во ...
сите 117 | | | веќе видена

Денеска во периодот од 01.00 до 04.00 часот од страна на полициски службеници од СВР Битола заедно со Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ и Одделот за ...
сите 254 | | | веќе видена

Госпоѓо Петрески, министерот за финансии Фатмир Бесими најави даночна реформа среде економска криза, која се најавува дека ќе се продлабочи оваа зима. Што може ...
сите 146 | | | веќе видена

Украина е фокусирана кон руските војници кои пукаат во заземената нуклеарна централа на југот на земјата или ја користат како база од која се пука, изјави ...
сите 313 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трајанов: ЕУ да ја одложи одлуката за усвојување на преговарачката рамка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: