Димитров навреден што добиваме информации од БГНЕС: Кога планираше Владата да отвори јавна дебата за францускиот предлог?

-Искрено да ви кажам, јас сум навреден што во македонската јавна дебата за толку големо и суштинско прашање за нас ние добиваме информации преку не од некој ...
| | веќе видена | слични

Добронамерници што ја сакаат нашата земја и што го знаат процесот како Ерван Фуере, Гералд Кнаус, Флоријан Бибер, Едвард Џозеф викаат немојте со овој предлог, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поранешниот шеф на македонската дипломатија, Никола Димитров во гостувањето на „24 отворено“ кажа дека е време да се повторат македонските позиции. Димитров ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Информациите дека наводно сум прифатил Илинденското востание да стане „Илинденско преображение“ дојде тој ден, грижејќи се на топењето на условите кои ...
| | веќе видена | слични

Нема ништо ново - е единствениот коментар на македонските власти, во момент кога во позадина и далеку од јавноста Скопје и Софија работат на договор. Шансата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот вицепремиер за европски прашања Никола Димитров вели дека е подготвен да прифати сослушување, затворено, јавно со цел да се „отворат сите карти ...
| | веќе видена | слични

“Но, уште еднаш да кажам. И покрај огромниот притисок од ЕУ, Никола Поповски редовно не свикуваше група историчари и сите застанавме на ставот дека нема ...
| | веќе видена | слични

Бујар Османи објави документ за кој вели дека е единствениот Протокол потпишан со бугарска страна а на кој како што пишува, стои потписот на неговиот ...
| | веќе видена | слични

Никаква врска или паралела не може да се пронајде помеѓу Илинденското и Преображенското востание, велат историчари за Плусинфо. Испровоцирани од преписката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 214 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 166 | | | веќе видена

Јавниот обвинител Мерик Гарланд рече дека Одделот за правда поднело барање за претрес и потврда за имот во врска со рацијата на имотот на поранешниот ...
сите 99 | | | веќе видена

Сегашниот даночен систем е тотално несоодветен, а состојбата е таква што секогаш е време за реформи, вели во интервју за „Макфакс“ универзитетскиот професор ...
сите 129 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 118 | | | веќе видена

Војската на Кина успешно заврши различни воени задачи околу Тајван по речиси една недела, но ќе спроведува редовни патроли и ќе продолжи со воената обука за да ...
сите 501 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитров навреден што добиваме информации од БГНЕС: Кога планираше Владата да отвори јавна дебата за францускиот предлог?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: