Истражување: Македонците масовно инвестираат во станови, цените нема да се намалат

Во 2021 година се издадени дозволи за градба за 7.894 стана, а неофицијалните податоци според анализите на консултантската куќа „Фортон Македонија“ покажуваат ...
| | веќе видена | слични

Општина Кочани продава градежно земјиште во државна сопственост, наменето за изградба на објекти за индивидуално домување, при што дел од парцелите се во рамки ...
| | веќе видена | слични

Продажбата ќе се реализира со јавно наддавање, а објавата е прва по период од една година. Се продаваат вкупно десет парцели, од кои по три се лоцирани на ...
| | веќе видена | слични

Иако со релативно ниска стапка на поврат на инвестицијата во однос на другите облици на инвестирање, инвестирање во купување на станови сè уште претставува ...
| | веќе видена | слични

Компанијата Фабрика Карпош ќе купува градежно земјиште вредно 772 илјади евра. Оваа одлука ја донело Собранието на акционери на компанијата. „Се донесува ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Стагнација на цената на метар квадратен. По вртоглавиот пораст изминатиов период, посебно во главниот град, консултантите за недвижности велат дека не може да ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Останато

Директорот на Финансиската полиција, Арафат Муареми се очекува утре до Обвинителството да ја поднесе кривичната пријава против обвинителите Вилма Русковска, ...
сите 261 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 84 | | | веќе видена

Најдобриот стрелец во историјата на Манчестер јунајтед, Вејн Руни смета дека „ѓаволите“ треба да му ја исполнат желбата на Кристијано Роналдо и да му дозволат ...
сите 185 | | | веќе видена

За да се наполнат европските складишта за гас – потребни се 50 милијарди евра, 10 пати повеќе отколку што се мислеше.И додека најсилните енергетски компании се ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Истражување: Македонците масовно инвестираат во станови, цените нема да се намалат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: