Трајанов: ЕУ да ја повлече одлуката за усвојување на преговарачката рамка


Претседателот на Демократскиот сојуз Павле Трајанов, денеска на прес-конференција во Собранието изјави дека тие се против францускиот предлог во кој, како што ...
| | веќе видена | слични

Со целосно спротивни позиции Македонија и Бугарија чекаат ново решение во последните 5 дена од мандатот на француското Претседателство. Она што Бугарија вчера ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Само 30 часа откако премиерот Ковачевски од Брисел порача дека бугарските позиции спакувани како ,,Француски предлог” се неприфатливи за Македонија министерот ...
| | веќе видена | слични

Македонија има две црвени линии кога се работи за Преговарачката рамка и за заклучоците на Европскиот совет, а тоа се двостраниот Протокол и почетокот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, зборувајќи за молкот од владата по протекувањето на францускиот предлог во јавноста, изјави дека тоа било дел од ...
| | веќе видена | слични

„Имаше луѓе од овде што се обидуваа, се јавуваа кај министри, кај политички партии, со лажни информации за да се обидат да ја нарушат оваа државна стратегија. ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, вчера во „360 степени“ на ТВ Алсат, рече дека се надева оти корекциите што во последен момент ги усвои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во првите три дена од генералниот штрајк во цел јавен сектор платите на огромен број на работници во јавниот сектор кои работат во Градот Скопје, општините или ...
сите 470 | | | веќе видена

Криминалната власт на СДСМ и ДУИ наместо зголемување на платите, граѓаните ќе добијат драстично зголемена цена на електричната енергија, се вели во партиското ...
сите 273 | | | веќе видена

Бугарската дипломатија имаше огромен успех затоа што успеа да ги одбрани и внесе во текстовите овие позиции, кои се разликуваа дури и во Бугарија. Сè е ...
сите 468 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Софија, Нинова го обвини Радев за пристрасни напади врз Владата на Кирил Петков, бидејќи се стреми кон поголема моќ.Таа ...
сите 553 | | | веќе видена

Во период кога се решаваше евроинтегративниот процес на државата, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги преку кои се обидуваа да ги поткопаат државните ...
сите 315 | | | веќе видена

На 24.06.2022 во 15.00 часот во Полициска станица Куманово, 41-годишна кумановка пријавила дека С.М. од Куманово ја бакнувал и допирал по телото нејзината ...
сите 247 | | | веќе видена

Австрискиот канцелар Карл Нехамер смета дека бугарскиот парламент направил пробив со вчерашната одлука „да се откаже од ветото“ за отворање на пристапните ...
сите 304 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама за емисијата „Talking Europa“ на France 24 задржувајќи се на преговорите и самитот во Брисел, вели дека Албанија не е таа што ...
сите 307 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трајанов: ЕУ да ја повлече одлуката за усвојување на преговарачката рамка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: