Села: Алијанса за Албанците е за Бугарите да бидат дел од Уставот

Лидерот на Алијансата за Албанците (АА), Зиjадин Села бара предвремени парламентарни изброи, но е согласен и Бугарите да се вметнат во премабулата на Уставот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Политичката партија Левица преку соопштение го обвини претседателот на Алијансата на Албанците, Зијадин Села дека не мисли на македонските национални интереси. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Алијанса за Албанците Зијадин Села на денешната партиска прес-конференција по повод завршените внатрепартиски избори се произнесе и по ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на Алијанса за Албанците Зијадин Селе денеска рече дека не го видел францускиот предлог и не сака да коментира детали, но нагласи дека „општо“ го ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села денеска истакна дека не сака да го коментира францускиот предлог за решавање на спорот меѓу Македонија и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, деновиве призна дека имал средби не со еден, туку со неколку руски амбасадори во Скопје, како и со амбасадорот на Србија. ...
| | веќе видена | слични

Опозициската Алијанса за Албанците (АА) избра претседатели на ограноци на ниво на државата. За разлика од ДУИ каде претседатели на ограноци се избираа на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во првите три дена од генералниот штрајк во цел јавен сектор платите на огромен број на работници во јавниот сектор кои работат во Градот Скопје, општините или ...
сите 470 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Софија, Нинова го обвини Радев за пристрасни напади врз Владата на Кирил Петков, бидејќи се стреми кон поголема моќ.Таа ...
сите 1180 | | | веќе видена

Криминалната власт на СДСМ и ДУИ наместо зголемување на платите, граѓаните ќе добијат драстично зголемена цена на електричната енергија, се вели во партиското ...
сите 273 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва во емисијата „10 Минути“ истакна дека се во постојана комуникација со Франција и Бугарија со цел да се ...
сите 290 | | | веќе видена

Во период кога се решаваше евроинтегративниот процес на државата, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги преку кои се обидуваа да ги поткопаат државните ...
сите 315 | | | веќе видена

Австрискиот канцелар Карл Нехамер смета дека бугарскиот парламент направил пробив со вчерашната одлука „да се откаже од ветото“ за отворање на пристапните ...
сите 305 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама за емисијата „Talking Europa“ на France 24 задржувајќи се на преговорите и самитот во Брисел, вели дека Албанија не е таа што ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Села: Алијанса за Албанците е за Бугарите да бидат дел од Уставот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: