Ѓоргиев: Сѐ што беше објавено за заедничкото чествување на цар Самуил е апсолутно неточно

Не сум го прочитал францускиот предлог и не знам што содржи, но се што беше објавено за работата на Комисијата и содржината на текстовите кои се усвоени за ...
| | веќе видена | слични

Земјава очекува официјалните претставници на Бугарија да го осудат експлицитниот говор на омраза и територијалните претензии кон Македонија, како крајно ...
| | веќе видена | слични
18 копии

Министерството за надворешни работи денеска соопшти дека најостро ги осудува вчерашните написи „Македонија е Бугарија“, кои можеа да се видат во рацете на дел ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонското Министерство за надворешни работи бара од официјална Софија да ги осуди експлицитниот говор на омраза и територијалните претензии кон Македонија ...
| | веќе видена | слични

Министерството за надворешни работи до официјална Софија врачи вербална нота во која го осудува вчерашното однесување на дел од бугарските пратеници кои во ...
| | веќе видена | слични

Македонската дипломатија најостро ги осудува вчерашните транспаренти „Македонија е Бугарија“ кои беа истакнати од дел од бугарските пратеници за време на ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот уметник познат под името Седо Перо открива кој според него е единствениот дел од заедничката историја меѓу Македонија и Бугарија. Тој со коментар ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Швајцарски весник пишува дека бугарскиот рецепт за Македонија е како оној на рускиот претседател Владимир Путин, само без тенкови, пренесува Дојче Веле. „Ноје ...
| | веќе видена | слични

Швајцарскиот весник Ноје Цирхер Цајтунг оценува дека одењето во Брисел не им вредело на земјите од Западниот Балкан. Ни трага од некаква искреност на ЕУ кон ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во првите три дена од генералниот штрајк во цел јавен сектор платите на огромен број на работници во јавниот сектор кои работат во Градот Скопје, општините или ...
сите 470 | | | веќе видена

Криминалната власт на СДСМ и ДУИ наместо зголемување на платите, граѓаните ќе добијат драстично зголемена цена на електричната енергија, се вели во партиското ...
сите 273 | | | веќе видена

Бугарската дипломатија имаше огромен успех затоа што успеа да ги одбрани и внесе во текстовите овие позиции, кои се разликуваа дури и во Бугарија. Сè е ...
сите 468 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Софија, Нинова го обвини Радев за пристрасни напади врз Владата на Кирил Петков, бидејќи се стреми кон поголема моќ.Таа ...
сите 553 | | | веќе видена

Во период кога се решаваше евроинтегративниот процес на државата, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги преку кои се обидуваа да ги поткопаат државните ...
сите 315 | | | веќе видена

На 24.06.2022 во 15.00 часот во Полициска станица Куманово, 41-годишна кумановка пријавила дека С.М. од Куманово ја бакнувал и допирал по телото нејзината ...
сите 247 | | | веќе видена

Австрискиот канцелар Карл Нехамер смета дека бугарскиот парламент направил пробив со вчерашната одлука „да се откаже од ветото“ за отворање на пристапните ...
сите 304 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама за емисијата „Talking Europa“ на France 24 задржувајќи се на преговорите и самитот во Брисел, вели дека Албанија не е таа што ...
сите 307 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓоргиев: Сѐ што беше објавено за заедничкото чествување на цар Самуил е апсолутно неточно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: