ГРОМ: Владата да донесе одлука за забрана на извоз на жито и житни култури

4 копии

На војната во Украина не и се гледа крајот. Намаленото производство на жито и житни култури сериозно ќе влијае на производството на храна во целиот свет. ...
| | веќе видена | слични

Дополнително се усложнува ситуацијата со неможноста Украина да извезува со бродски транспорт како и санкцииите према Русија како два најголеми светски ...
| | веќе видена | слични

Партијата ГРОМ побара од владата да донесе одлука за забрана на извоз на жито и житни култури и уште од сега да ги обезбеди дополнителните количини на брашно и ...
| | веќе видена | слични

Сè зависи од временските услови од почетокот до завршувањето на жетвата, велат земјоделците и експерти кои не сакаат да претпоставуваат какви ќе бидат ...
| | веќе видена | слични

Ќе има ли доволно пченица и брашно за прехрана на граѓаните од годинашното домашно производство? Колкави количини ќе треба да се увезат и по која цена? Сè ...
| | веќе видена | слични

Приносите на пченица и јачмен се задоволителни, но нема да бидат доволни за да се се прехраниме цела година, предупредува првиот човек на Асоцијацијата на ...
| | веќе видена | слични

Господине Стојкоски обилните дождови предизвикаа значителни штети кај голем дел од земјоделците. Кои култури се најоштетени и дали веќе направивте проценка за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во првите три дена од генералниот штрајк во цел јавен сектор платите на огромен број на работници во јавниот сектор кои работат во Градот Скопје, општините или ...
сите 470 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Софија, Нинова го обвини Радев за пристрасни напади врз Владата на Кирил Петков, бидејќи се стреми кон поголема моќ.Таа ...
сите 1180 | | | веќе видена

Криминалната власт на СДСМ и ДУИ наместо зголемување на платите, граѓаните ќе добијат драстично зголемена цена на електричната енергија, се вели во партиското ...
сите 273 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва во „10 Минути“ порача дека македонскиот јазик им бил еден од најважните прашања. Според него, првичната ...
сите 290 | | | веќе видена

Во период кога се решаваше евроинтегративниот процес на државата, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги преку кои се обидуваа да ги поткопаат државните ...
сите 315 | | | веќе видена

Австрискиот канцелар Карл Нехамер смета дека бугарскиот парламент направил пробив со вчерашната одлука „да се откаже од ветото“ за отворање на пристапните ...
сите 305 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама за емисијата „Talking Europa“ на France 24 задржувајќи се на преговорите и самитот во Брисел, вели дека Албанија не е таа што ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГРОМ: Владата да донесе одлука за забрана на извоз на жито и житни култури

Од:
До кого (е-маил):
Порака: