ЕСМ ВЕТУВА СТРУЈА ЗА СИТЕ КОРИСНИЦИ НА УНИВЕРЗАЛНИОТ СНАБДУВАЧ - ќе го зголемиме производството за 20 отсто


Поради интересот на медиумите во врска со процедурата за снабдување со електрична енергија за периодот 1.7.-31.12.2022г., АД ЕСМ го испрати до јавноста ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ЕВН Хоме како Универзален снабдувач на електрична енергија, на денешниот тендер за набавка на електрична енергија за задоволување на потребите на корисниците ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за економија, Крешник Бектеши смета дека понудената цена на електричната енергија од страна на ЕСМ од 48 евра , не е ниту нереална, ниту политичка, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од ЕСМ велат дека компанијата понудила цена на произведената електрична енергија од 48 евра за мегаватчас за периодот јули-декември 2022 година, што е седум ...
| | веќе видена | слични

Енормното поскапување на енегренсите и нивната недостапност се главните причини поради кои ЕСМ побара покачување на струјата за 17%. „Цените на мазутот, ...
| | веќе видена | слични
11 копии

ЕСМ понуди цена на произведената електрична енергија од 48 евра за мегаватчас за периодот јули-декември 2022 година. Цената за претходното шестмесечје, ...
| | веќе видена | слични

АД ЕСМ понуди цена на произведената електрична енергија од 48 евра за мегават-час за периодот јули-декември 2022г. Цената за претходното шестмесечје, ...
| | веќе видена | слични

Корекцијата на цената мора да се гледа во контекст на енормното зголемување на цените на енергенсите на глобално ниво, како и нивната недостапност, особено во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На повидок ново поскапување на струјата. ЕСМ понуди околу 20 отсто повисока цена на тендерот на ЕВН Хоум. Односно, произведената електрична енергија наместо 41 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во првите три дена од генералниот штрајк во цел јавен сектор платите на огромен број на работници во јавниот сектор кои работат во Градот Скопје, општините или ...
сите 470 | | | веќе видена

Криминалната власт на СДСМ и ДУИ наместо зголемување на платите, граѓаните ќе добијат драстично зголемена цена на електричната енергија, се вели во партиското ...
сите 273 | | | веќе видена

Бугарската дипломатија имаше огромен успех затоа што успеа да ги одбрани и внесе во текстовите овие позиции, кои се разликуваа дури и во Бугарија. Сè е ...
сите 949 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Софија, Нинова го обвини Радев за пристрасни напади врз Владата на Кирил Петков, бидејќи се стреми кон поголема моќ.Таа ...
сите 949 | | | веќе видена

Во период кога се решаваше евроинтегративниот процес на државата, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги преку кои се обидуваа да ги поткопаат државните ...
сите 315 | | | веќе видена

На 24.06.2022 во 15.00 часот во Полициска станица Куманово, 41-годишна кумановка пријавила дека С.М. од Куманово ја бакнувал и допирал по телото нејзината ...
сите 247 | | | веќе видена

Австрискиот канцелар Карл Нехамер смета дека бугарскиот парламент направил пробив со вчерашната одлука „да се откаже од ветото“ за отворање на пристапните ...
сите 281 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама за емисијата „Talking Europa“ на France 24 задржувајќи се на преговорите и самитот во Брисел, вели дека Албанија не е таа што ...
сите 307 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕСМ ВЕТУВА СТРУЈА ЗА СИТЕ КОРИСНИЦИ НА УНИВЕРЗАЛНИОТ СНАБДУВАЧ - ќе го зголемиме производството за 20 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: