Спасовски: Зголемени капацитетите на МВР за поефикасна контрола на мало и лесно оружје преку проект на УНДП


2 копии

Преку креирање нов Полициски информациски систем, надградба на Електронскиот регистар за оружје и специјализирани обуки на полициските службеници, во ...
| | веќе видена | слични

Откако поради стивнувањето на пандемијата на коронавирусот се олабавија мерките со кои беше забрането патување, повторно се интензивираа нелегалната трговија и ...
| | веќе видена | слични

 Ќе исчезне ли старата навика да се пука од огнено оружје? Полицијата веќе изготви план да превенира вакви случувања, ќе бидат секојдневно и засилено на терен. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Конторолата врз оружјето е силен предуслов за градење безбедни заедници и очекувањата се дека двата система ќе помогнат да се превенираат и значително да се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Искрено изминатиов период видовме неколку случувања во Градот Скопје каде што директно или индиректно сме вклучени ние како градоначалници на скопските ...
сите 267 | | | веќе видена

По прогласувањето на делумна мобилизација, рускиот претседател Владимир Путин исчезна од јавниот простор, јавуваат руските независни медиуми.Наводно, ...
сите 237 | | | веќе видена

Девет дена срамен однос и на премиерот-дезертер и на институциите кои молчат и не преземаат активности во нивна надлежност.Пред девет дена македонската јавност ...
сите 335 | | | веќе видена

Данската кралица Маргарет Втора во понеделникот се зарази со коронавирус на погребот на британската кралица Елизабета Втора во Лондон. Следниот ден направила ...
сите 259 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб до умерен, наместа повремено засилен ветер од јужен правец. Попладне најпрвин во западните делови ќе ...
сите 210 | | | веќе видена

Фудбалската репрезентација на Македонија го одржа првиот тренинг на комплексот на ФФМ во пресрет на последните два натпревари од Лигата на нации. Без капитенот ...
сите 428 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски: Зголемени капацитетите на МВР за поефикасна контрола на мало и лесно оружје преку проект на УНДП

Од:
До кого (е-маил):
Порака: