Германската Влада го активира вториот степен од планот за вонредно снабдување со гас


Германската Влада ја активираше втората од трите степени на планот за вонредно снабдување со гас, соопшти денеска Министерството за економија.Во соопштението ...
| | веќе видена | слични

Ограничувањето на цените на енергенсите во Франција е продолжено до крајот на оваа година, објави премиерката Елизабет Борн.Со заштитните тарифи, кои првпат ...
| | веќе видена | слични

На Германија и се заканува недостиг на гас доколку испораките од Русија останат ниски како што се сега, а доколку ги нема доволно до зимата, одредени индустрии ...
| | веќе видена | слични
7 копии
10 копии

Француската влада најави дека до крајот на годината ќе ги замрзне цените на гасот за домаќинствата, продолжувајќи го ограничувањето до новата грејна сезона. ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Германскиот министер за економија Роберт Хабек денеска изјави дека на неговата земја и се заканува недостиг на гас доколку испораките од Русија останат на ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Француската влада има за цел – полни капацитети на резервите каде се складира природен гас до есен, во момент кога европските земји се подготвуваат за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во првите три дена од генералниот штрајк во цел јавен сектор платите на огромен број на работници во јавниот сектор кои работат во Градот Скопје, општините или ...
сите 470 | | | веќе видена

Криминалната власт на СДСМ и ДУИ наместо зголемување на платите, граѓаните ќе добијат драстично зголемена цена на електричната енергија, се вели во партиското ...
сите 273 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва во „10 Минути“ порача дека македонскиот јазик им бил еден од најважните прашања. Според него, првичната ...
сите 290 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Софија, Нинова го обвини Радев за пристрасни напади врз Владата на Кирил Петков, бидејќи се стреми кон поголема моќ.Таа ...
сите 556 | | | веќе видена

Во период кога се решаваше евроинтегративниот процес на државата, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги преку кои се обидуваа да ги поткопаат државните ...
сите 315 | | | веќе видена

Австрискиот канцелар Карл Нехамер смета дека бугарскиот парламент направил пробив со вчерашната одлука „да се откаже од ветото“ за отворање на пристапните ...
сите 305 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама за емисијата „Talking Europa“ на France 24 задржувајќи се на преговорите и самитот во Брисел, вели дека Албанија не е таа што ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германската Влада го активира вториот степен од планот за вонредно снабдување со гас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: