Привршува реконструкцијата на пешачката патека на улица Љубљанска, кај Сити Мол

4 копии

Екипите на ЈП Улици и патишта денеска го почнаа асфалтирањето на последниот дел од пешачката патека на улица Љубљанска, што е во насока од булевар Илинден кон ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Екипите на ЈП „Улици и патишта“, по налог на Град Скопје, деновиве почнаа со асфалтирање на реконструираните пешачки патеки во Градскиот парк, во делот меѓу ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во текот на изминатиот период  екипите на ЈП Паркови и зеленило по налог на Град Скопје интензивно работеа и хортикултурно ја  уредија  јавната  површина - ...
| | веќе видена | слични
5 копии

 Досега е обновена површина од околу 620 метри квадратни со нова асфалтна маса, а патеките се со широчина од три до пет метри и со различна должина. ...
| | веќе видена | слични

Со асфалтирањето на овој потег  целосно завршува реконструкцијата на пешачките патеки од двете страни на оваа  фреквентна улица.  Во текот на денешниот ден ...
| | веќе видена | слични

Екипите на ЈП „Улици и патишта”, по налог на Град Скопје, ги продолжуваат градежните работи за реконструкција на пешачките патеки во стариот дел од Градскиот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Како што јави дописникот на МИА од Софија, Нинова го обвини Радев за пристрасни напади врз Владата на Кирил Петков, бидејќи се стреми кон поголема моќ.Таа ...
сите 1450 | | | веќе видена

Во првите три дена од генералниот штрајк во цел јавен сектор платите на огромен број на работници во јавниот сектор кои работат во Градот Скопје, општините или ...
сите 470 | | | веќе видена

Криминалната власт на СДСМ и ДУИ наместо зголемување на платите, граѓаните ќе добијат драстично зголемена цена на електричната енергија, се вели во партиското ...
сите 273 | | | веќе видена

Во период кога се решаваше евроинтегративниот процес на државата, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги преку кои се обидуваа да ги поткопаат државните ...
сите 315 | | | веќе видена

Австрискиот канцелар Карл Нехамер смета дека бугарскиот парламент направил пробив со вчерашната одлука „да се откаже од ветото“ за отворање на пристапните ...
сите 305 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама за емисијата „Talking Europa“ на France 24 задржувајќи се на преговорите и самитот во Брисел, вели дека Албанија не е таа што ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Привршува реконструкцијата на пешачката патека на улица Љубљанска, кај Сити Мол

Од:
До кого (е-маил):
Порака: