Невидливиот данок ќе го платиме сите

2 копии
11 копии

Тековната криза е потсетник за потребата од постојано проактивно делување на полето на структурните реформи, како предуслов за поголема отпорност на ...
| | веќе видена | слични

Зголемување на каматите секогаш се одразува на бизнисите и може да влијае на економскиот раст, велат бизнисмените, откако Народната банка повторно ја зголеми ...
| | веќе видена | слични

САД влегоа во нова Студена војна со Русија и Кина, каде станува збор за прашањето за глобалната хегемонија на Западот, а не заштита на вредностите, се наведува ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Нова Анкета за претпријатијата на ЕИБ-ЕБОР-СБ: Дали компаниите од Западен Балкан се подготвени за нова криза? Значителната поддршка на политиката за време на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Руската инвазија на Украина и економската криза се случија во време кога Западен Балкан се опоравуваше од шокот предизвикан од ковид-19. Студијата „Бизнис ...
| | веќе видена | слични

Познатиот американски економист и добитник на Нобеловата награда Џозеф Стиглиц тврди дека Америка ја прокоцкала можноста да остане најголемата сила во светот, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во првите три дена од генералниот штрајк во цел јавен сектор платите на огромен број на работници во јавниот сектор кои работат во Градот Скопје, општините или ...
сите 470 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Софија, Нинова го обвини Радев за пристрасни напади врз Владата на Кирил Петков, бидејќи се стреми кон поголема моќ.Таа ...
сите 1180 | | | веќе видена

Криминалната власт на СДСМ и ДУИ наместо зголемување на платите, граѓаните ќе добијат драстично зголемена цена на електричната енергија, се вели во партиското ...
сите 273 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва во емисијата „10 Минути“ истакна дека се во постојана комуникација со Франција и Бугарија со цел да се ...
сите 290 | | | веќе видена

Во период кога се решаваше евроинтегративниот процес на државата, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги преку кои се обидуваа да ги поткопаат државните ...
сите 315 | | | веќе видена

Австрискиот канцелар Карл Нехамер смета дека бугарскиот парламент направил пробив со вчерашната одлука „да се откаже од ветото“ за отворање на пристапните ...
сите 305 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама за емисијата „Talking Europa“ на France 24 задржувајќи се на преговорите и самитот во Брисел, вели дека Албанија не е таа што ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Невидливиот данок ќе го платиме сите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: