Актуелниот шампион во пливање и официјално се откажа од СП во Будимпешта

Калеб Дресел, најдобриот пливач на денешницата и официјално се повлече од Светското првенство кое се одржува во Будимпешта. Американецот поради здравствени ...
| | веќе видена | слични

Кошаркарската репрезентација на Украина загуби од Португалија со 77-76 во контролен натпревар пред јулскиот прозорец во квалификациите за Светското првенство. ...
| | веќе видена | слични

Следното Светско првенство ќе се одржи во периодот од 11 до 29 јануари 2023 година во Полска и Шведска. Потсетување дека Македонија по осмипат обезбеди учество ...
| | веќе видена | слични

Извлекувањето на групите за Светското првенство за ракометари кое ќе се игра во јануари 2023 година во Полска и Шведска, ќе биде на 2 јули, а македонскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Капитенот Војјдан Стојановски прв се појави во салата „Борис Трајковски“ во Скопје каде денеска беше означен почетокот на мини-циклусот пред она што следува во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сосема малку одмор имаше и за капитенот на македонската сениорска репрезентација Војдан Стојановски , по крајот на регуларниот дел од сезоната која ја заокружи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во првите три дена од генералниот штрајк во цел јавен сектор платите на огромен број на работници во јавниот сектор кои работат во Градот Скопје, општините или ...
сите 470 | | | веќе видена

Криминалната власт на СДСМ и ДУИ наместо зголемување на платите, граѓаните ќе добијат драстично зголемена цена на електричната енергија, се вели во партиското ...
сите 273 | | | веќе видена

Бугарската дипломатија имаше огромен успех затоа што успеа да ги одбрани и внесе во текстовите овие позиции, кои се разликуваа дури и во Бугарија. Сè е ...
сите 468 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Софија, Нинова го обвини Радев за пристрасни напади врз Владата на Кирил Петков, бидејќи се стреми кон поголема моќ.Таа ...
сите 553 | | | веќе видена

Во период кога се решаваше евроинтегративниот процес на државата, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги преку кои се обидуваа да ги поткопаат државните ...
сите 315 | | | веќе видена

Австрискиот канцелар Карл Нехамер смета дека бугарскиот парламент направил пробив со вчерашната одлука „да се откаже од ветото“ за отворање на пристапните ...
сите 304 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама за емисијата „Talking Europa“ на France 24 задржувајќи се на преговорите и самитот во Брисел, вели дека Албанија не е таа што ...
сите 307 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Актуелниот шампион во пливање и официјално се откажа од СП во Будимпешта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: