Меѓународниот театарски фестивал на комедијата „Гола месечина“ почнува во сабота

8 копии

Претставата „Да, инспекторе“ на прилепскиот театар „Војдан Чернодрински“, а во режија на Синиша Евтимов ќе го отвори годинешното издание на меѓународниот ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 24. јуни 2022 (ИНПРЕС) – Вечерва се спушта завесата на седмото издание на Меѓународниот аматерски младински театарски фестивал „Вдиши Театар“, во ...
| | веќе видена | слични

Со музичко-поетскиот перформанс „Треба да бидеме подобри” денеска почнува седмото издание на Меѓународниот аматерски младински театарски фестивал „Вдиши ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 22. јуни 2022 (ИНПРЕС) – По две години пауза, поради ковид пандемијата, вечерва ќе биде отворено седмото издание на Меѓународниот аматерски младински ...
| | веќе видена | слични

Честа за отворање на годинашното 8-мо по ред издание на „Битола Шекспир фестивал“ му припадна на драмскиот театар „Александар Вегиерко” – Бјалисток од Полска ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Во период кога се решаваше евроинтегративниот процес на државата, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги преку кои се обидуваа да ги поткопаат државните ...
сите 664 | | | веќе видена

Во првите три дена од генералниот штрајк во цел јавен сектор платите на огромен број на работници во јавниот сектор кои работат во Градот Скопје, општините или ...
сите 474 | | | веќе видена

Австрискиот канцелар Карл Нехамер смета дека бугарскиот парламент направил пробив со вчерашната одлука „да се откаже од ветото“ за отворање на пристапните ...
сите 415 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама за емисијата „Talking Europa“ на France 24 задржувајќи се на преговорите и самитот во Брисел, вели дека Албанија не е таа што ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меѓународниот театарски фестивал на комедијата „Гола месечина“ почнува во сабота

Од:
До кого (е-маил):
Порака: