Димитров: Преговарачката тактика на Бугарија е бољшевичка тактика


Нашата вредност и надеж е во принципите на Европа и во тоа што ние сме целосно во право. Немаме никакви аспирации кон Бугарија, таа има кон нас, особено кон ...
| | веќе видена | слични

Како што јави дописникот на МИА од Софија, Нинова го обвини Радев за пристрасни напади врз Владата на Кирил Петков, бидејќи се стреми кон поголема моќ.Таа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вицепремиерката во оставка и лидер на Бугарската социјалистичка партија Корнелија Нинова во интервју за БНТ ги критикуваше постапките на претседателот Румен ...
| | веќе видена | слични

Францускиот предлог за Република Македонија содржи многу од основните буатски барања, но можеше да биде многу подобар доколку нашите политичари посветеа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американскиот претседател Џо Бајден не може да се дозволи меѓу сојузничките од НАТО, една земја членка да „и се сили“ и да малтретира друга земја членка затоа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарскиот дипломат Љубомир Ќучуков кој е близок на актуелните власти во Софија смета дека Македонија има две години да ги запише Бугарите во својот устав. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарската дипломатија имаше огромен успех затоа што успеа да ги одбрани и внесе во текстовите овие позиции, кои се разликуваа дури и во Бугарија. Сè е ...
| | веќе видена | слични

„Само волјата на македонскиот народ да опстои како посебен народ и неговата волја да си ја зачува сопствената држава може да го гарантираат неговиот идентитет. ...
| | веќе видена | слични

Со целосно спротивни позиции Македонија и Бугарија чекаат ново решение во последните 5 дена од мандатот на француското Претседателство. Она што Бугарија вчера ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во првите три дена од генералниот штрајк во цел јавен сектор платите на огромен број на работници во јавниот сектор кои работат во Градот Скопје, општините или ...
сите 470 | | | веќе видена

Криминалната власт на СДСМ и ДУИ наместо зголемување на платите, граѓаните ќе добијат драстично зголемена цена на електричната енергија, се вели во партиското ...
сите 273 | | | веќе видена

Во период кога се решаваше евроинтегративниот процес на државата, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги преку кои се обидуваа да ги поткопаат државните ...
сите 315 | | | веќе видена

Австрискиот канцелар Карл Нехамер смета дека бугарскиот парламент направил пробив со вчерашната одлука „да се откаже од ветото“ за отворање на пристапните ...
сите 305 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама за емисијата „Talking Europa“ на France 24 задржувајќи се на преговорите и самитот во Брисел, вели дека Албанија не е таа што ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитров: Преговарачката тактика на Бугарија е бољшевичка тактика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: