МЕРИЛ СТРИП ГО ПРОСЛАВИ 73-ОТ РОДЕНДЕН: Ја одбија како грда, а стана најпозната актерка  (ФОТО)

Познатата холивудска глумица Мерил Стрип вчера го прослави својот 73. роденден. Таа е родена во 1949. година во Њу Џерси, пораснала со нејзините родители и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Легендарната актерка Мишел Фајфер на 65 години ги воодушеви сите обожаватели, кога папараците неодамна ја уловија во опуштено издание без тронка шминка. Мишел ...
| | веќе видена | слични

Идеалот на убавина кој се наметнува на социјалните мрежи одамна зеде замав. Девојките сè повеќе се чувствуваат несигурно и им придаваат преголемо значење на ...
| | веќе видена | слични

Популарната холивудска актерка, Мерил Стрип, денеска го слави својот 73-ти роденден. Актерката е родена во 1949 година во Њу Џерси, а пораснала со родителите и ...
| | веќе видена | слични

Познатата холивудска актерка Џенифер Лопез наскоро ќе го прослави својот 53 роденден, но и покрај тоа што одамна влезе во шестата деценија од животот, оваа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во првите три дена од генералниот штрајк во цел јавен сектор платите на огромен број на работници во јавниот сектор кои работат во Градот Скопје, општините или ...
сите 470 | | | веќе видена

Криминалната власт на СДСМ и ДУИ наместо зголемување на платите, граѓаните ќе добијат драстично зголемена цена на електричната енергија, се вели во партиското ...
сите 273 | | | веќе видена

Бугарската дипломатија имаше огромен успех затоа што успеа да ги одбрани и внесе во текстовите овие позиции, кои се разликуваа дури и во Бугарија. Сè е ...
сите 468 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Софија, Нинова го обвини Радев за пристрасни напади врз Владата на Кирил Петков, бидејќи се стреми кон поголема моќ.Таа ...
сите 553 | | | веќе видена

Во период кога се решаваше евроинтегративниот процес на државата, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги преку кои се обидуваа да ги поткопаат државните ...
сите 315 | | | веќе видена

На 24.06.2022 во 15.00 часот во Полициска станица Куманово, 41-годишна кумановка пријавила дека С.М. од Куманово ја бакнувал и допирал по телото нејзината ...
сите 247 | | | веќе видена

Австрискиот канцелар Карл Нехамер смета дека бугарскиот парламент направил пробив со вчерашната одлука „да се откаже од ветото“ за отворање на пристапните ...
сите 304 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама за емисијата „Talking Europa“ на France 24 задржувајќи се на преговорите и самитот во Брисел, вели дека Албанија не е таа што ...
сите 307 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МЕРИЛ СТРИП ГО ПРОСЛАВИ 73-ОТ РОДЕНДЕН: Ја одбија како грда, а стана најпозната актерка  (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: