БОЧВАРСКИ: Поради околните ниви крајно внимателно го градиме патот Штип-Кочани и се надеваме оти на есен ќе го завршиме

Вториот дел од експресниот пат од Крупиште до Кочани се очекува да биде пуштен за сообраќај оваа есен, најави министерот за транспорт и врски Благој Бочварски ...
| | веќе видена | слични
3 копии
9 копии

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози со зголемен интензитет на патните правци надвор од градските средини. На граничните ...
| | веќе видена | слични

Старата, ризична и тесна крстосница во штипската населба Сењак, на која што се случија голем број сообраќајни несреќи, целосно е реконструирана и проширена. ...
| | веќе видена | слични

Гужва на граничниот премин Богородица. Колони возила чекаат за излез од државата. Од АМСМ информираат дека на граничните премини од македонска страна, нема ...
| | веќе видена | слични

Овој протест има цел да алармира до власта и пратениците од југоисточниот регион за катастрофалната состојба во која се наоѓа регионалниот пат Р 1109, делница ...
| | веќе видена | слични

Сообраќајот на патиштата низ земјата се одвива претежно по влажни коловози . АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената ...
| | веќе видена | слични

Министерството за транспорт и врски во континуитет продолжува со реализација на програмата за изградба и модернизација на патната инфраструктура. Во општина ...
| | веќе видена | слични

Во Делчево се работи на асфалтирање на стариот локален пат Делчево - Тработивиште во должина од 5,3 километри. Kако што изјави министерот за транспорт и врски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што јави дописникот на МИА од Софија, Нинова го обвини Радев за пристрасни напади врз Владата на Кирил Петков, бидејќи се стреми кон поголема моќ.Таа ...
сите 1447 | | | веќе видена

Во првите три дена од генералниот штрајк во цел јавен сектор платите на огромен број на работници во јавниот сектор кои работат во Градот Скопје, општините или ...
сите 470 | | | веќе видена

Криминалната власт на СДСМ и ДУИ наместо зголемување на платите, граѓаните ќе добијат драстично зголемена цена на електричната енергија, се вели во партиското ...
сите 273 | | | веќе видена

Во период кога се решаваше евроинтегративниот процес на државата, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги преку кои се обидуваа да ги поткопаат државните ...
сите 315 | | | веќе видена

На 24.06.2022 во 15.00 часот во Полициска станица Куманово, 41-годишна кумановка пријавила дека С.М. од Куманово ја бакнувал и допирал по телото нејзината ...
сите 247 | | | веќе видена

Австрискиот канцелар Карл Нехамер смета дека бугарскиот парламент направил пробив со вчерашната одлука „да се откаже од ветото“ за отворање на пристапните ...
сите 304 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама за емисијата „Talking Europa“ на France 24 задржувајќи се на преговорите и самитот во Брисел, вели дека Албанија не е таа што ...
сите 307 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БОЧВАРСКИ: Поради околните ниви крајно внимателно го градиме патот Штип-Кочани и се надеваме оти на есен ќе го завршиме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: