Шолц бара да се сменат правилата на гласање во ЕУ

6 копии

На двата претстојни клучни самити, Г7 и НАТО, западните лидери ќе се обидат максимално да ги збијат редовите во однос на Москва, бидејќи војната во Украина, на ...
| | веќе видена | слични

Лидерите на големите сили, вклучувајќи го и американскиот претседател Џо Бајден, од недела се состануваат во Баварските Алпи на годишниот собир на седумте ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Заменик-генералниот секретар на НАТО, Мирчеа Џоана денеска изјави дека самитот на НАТО следната недела во Мадрид ќе биде историски и ќе донесе добри вести за ...
| | веќе видена | слични

Германскиот канцелар Олаф Шолц денеска им порача на шесте држави од Западен Балкан, именувајќи ги поединечно, дека можат да ѝ веруваат на неговата земја во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Важно е само одлуката на Европа да не донесе дополнителни проблеми за Русија , додаде Песков. Украинскиот претседател Володимир Зеленски преку видео-врска до ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Украинските власти со суперлативи ја најавуваат европската перспектива на земјата откако официјален Киев доби кандидатски статус за прием во ЕУ. Државниот врв ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот претседател Володимир Зеленски синоќа преку видео линк пред Европскиот совет одржа краток говор по повод историската одлука со која на Украина и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во првите три дена од генералниот штрајк во цел јавен сектор платите на огромен број на работници во јавниот сектор кои работат во Градот Скопје, општините или ...
сите 470 | | | веќе видена

Криминалната власт на СДСМ и ДУИ наместо зголемување на платите, граѓаните ќе добијат драстично зголемена цена на електричната енергија, се вели во партиското ...
сите 273 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Софија, Нинова го обвини Радев за пристрасни напади врз Владата на Кирил Петков, бидејќи се стреми кон поголема моќ.Таа ...
сите 949 | | | веќе видена

Во период кога се решаваше евроинтегративниот процес на државата, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги преку кои се обидуваа да ги поткопаат државните ...
сите 315 | | | веќе видена

На 24.06.2022 во 15.00 часот во Полициска станица Куманово, 41-годишна кумановка пријавила дека С.М. од Куманово ја бакнувал и допирал по телото нејзината ...
сите 247 | | | веќе видена

Австрискиот канцелар Карл Нехамер смета дека бугарскиот парламент направил пробив со вчерашната одлука „да се откаже од ветото“ за отворање на пристапните ...
сите 281 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама за емисијата „Talking Europa“ на France 24 задржувајќи се на преговорите и самитот во Брисел, вели дека Албанија не е таа што ...
сите 307 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шолц бара да се сменат правилата на гласање во ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: