Бајден повика на тримесечно замрзнување на данокот на гориво


Вкупно 100.000 долари му дал Џо Бајден, американскиот претседател, на својот син Хантер, кои биле потрошени на проститутки од Источна Европа, вели нов ...
| | веќе видена | слични
12 копии
2 копии

Американскиот претседател Џозеф Бајден денеска потпиша Закон за контрола на оружјето, кој го поддржаа и демократите и републиканците, и на тој начин ја ...
| | веќе видена | слични

Во горниот дом на Конгресот, 15 републиканци им се придружија на демократите во поддршка на новиот предлог-закон, а 65 сенатори гласаа за мерката, додека 33 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 510 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 671 | | | веќе видена

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 245 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бајден повика на тримесечно замрзнување на данокот на гориво

Од:
До кого (е-маил):
Порака: