Морничави сцени во Будимпешта: Пливачка се онесвести додека беше под вода – ја спасуваше нејзината тренерка


Вчерашниот ден од меѓународното натпреварување во синхронизирано пливање на Светското првенство во Будимпешта донесе вистинска драма и морничави сцени, кога ...
| | веќе видена | слични

Американската тренерка Андреа Фуентес ја спасила пливачката Анита Алварез од давење за време на Светското првенство во Будимпешта. Ја извлекла од дното на ...
| | веќе видена | слични

На Светското првенство по водни спортови во Будимпешта се случил прав трилер: американска пливачка по синхронизирано пливање изгубила сознание додека била во ...
| | веќе видена | слични

Пливачката од САД, Анита Алварез, во текот на настапот на Светското првенство во Будимпешта ја изгуби свеста, по што нејзиниот тренер Андреа Фуентес скокнала ...
| | веќе видена | слични

Американската пливачка во уметничко пливање Анита Алварес се онесвести за време на натпреварот на Светското првенство во Будимпешта и потона на дното од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американската натпреварувачка во синхронизирано пливање Анита Алварез колабираше за време на нејзиниот настап на Светското првенство во Будимпешта, Унгарија. ...
| | веќе видена | слични

Американката Анита Алварез која настапува во уметничко пливање, беше спасена од давење за време на Светското првенство во водени спортови кое се одржува во ...
| | веќе видена | слични

Американската репрезентативка во уметничко пливање Анита Алварез беше спасена од дното на базенот од својот тренер за време на Светското првенство во водени ...
| | веќе видена | слични

Американската натпреварувачка во синхронизирано пливање Анита Алварез колабираше за време на нејзиниот настап на Светското првенство во Будимпешта, Унгарија. ...
| | веќе видена | слични

Вистинска драма се случила на Светското првенство во пливање во Будимпешта. Американската пливачка Анита Алварез се онесвестила во текот на настапот и потонала ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во првите три дена од генералниот штрајк во цел јавен сектор платите на огромен број на работници во јавниот сектор кои работат во Градот Скопје, општините или ...
сите 470 | | | веќе видена

Криминалната власт на СДСМ и ДУИ наместо зголемување на платите, граѓаните ќе добијат драстично зголемена цена на електричната енергија, се вели во партиското ...
сите 273 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Софија, Нинова го обвини Радев за пристрасни напади врз Владата на Кирил Петков, бидејќи се стреми кон поголема моќ.Таа ...
сите 949 | | | веќе видена

Во период кога се решаваше евроинтегративниот процес на државата, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги преку кои се обидуваа да ги поткопаат државните ...
сите 315 | | | веќе видена

На 24.06.2022 во 15.00 часот во Полициска станица Куманово, 41-годишна кумановка пријавила дека С.М. од Куманово ја бакнувал и допирал по телото нејзината ...
сите 247 | | | веќе видена

Австрискиот канцелар Карл Нехамер смета дека бугарскиот парламент направил пробив со вчерашната одлука „да се откаже од ветото“ за отворање на пристапните ...
сите 281 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама за емисијата „Talking Europa“ на France 24 задржувајќи се на преговорите и самитот во Брисел, вели дека Албанија не е таа што ...
сите 307 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Морничави сцени во Будимпешта: Пливачка се онесвести додека беше под вода – ја спасуваше нејзината тренерка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: