Кој земаше највисока, а кој најниска плата во април? [Инфографик]

22 копии
7 копии

“Со ребалансот на Буџетот за 2022 година се обезбедуваат средства за подобрување на стандардот и условите за живот на граѓаните во услови на најголема глобална ...
| | веќе видена | слични

Највисоката просечна нето плата во земајва е исплатена во сектор Компјутерско програмирање, консултантски и сродни дејности и достигнува 82.240 денари. Од ...
| | веќе видена | слични

Според податоците на Државниот завод за статистика (ДЗС), просечната плата на национално ниво во април оваа година во споредба со април лани пораснала за 10,9 ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Државниот завод за статистика ги објави податоците за просечните плати во земјава. На државно ниво просечната плата пораснала во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Во првите три дена од генералниот штрајк во цел јавен сектор платите на огромен број на работници во јавниот сектор кои работат во Градот Скопје, општините или ...
сите 470 | | | веќе видена

Криминалната власт на СДСМ и ДУИ наместо зголемување на платите, граѓаните ќе добијат драстично зголемена цена на електричната енергија, се вели во партиското ...
сите 273 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Софија, Нинова го обвини Радев за пристрасни напади врз Владата на Кирил Петков, бидејќи се стреми кон поголема моќ.Таа ...
сите 949 | | | веќе видена

Во период кога се решаваше евроинтегративниот процес на државата, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги преку кои се обидуваа да ги поткопаат државните ...
сите 315 | | | веќе видена

На 24.06.2022 во 15.00 часот во Полициска станица Куманово, 41-годишна кумановка пријавила дека С.М. од Куманово ја бакнувал и допирал по телото нејзината ...
сите 247 | | | веќе видена

Австрискиот канцелар Карл Нехамер смета дека бугарскиот парламент направил пробив со вчерашната одлука „да се откаже од ветото“ за отворање на пристапните ...
сите 281 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама за емисијата „Talking Europa“ на France 24 задржувајќи се на преговорите и самитот во Брисел, вели дека Албанија не е таа што ...
сите 307 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој земаше највисока, а кој најниска плата во април? [Инфографик]

Од:
До кого (е-маил):
Порака: