Кој земаше највисока, а кој најниска плата во април? [Инфографик]


5 копии
3 копии

Градоначалникот на Струмица, Костадин Костадинов и директорите на општинските јавни претпријатија денеска постигнаа договор со синдикатите за зголемување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

И покрај финансиските тешкотии, општина Гостивар продолжува да излегува во пресрет на потребите и барањата на работниците. На денешната средба на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ССМ, Дарко Димовски, Претседателот на УПОЗ, Трпе Деаноски, претседателите на синдикалните организации во Општина Струмица и Јавните комунални ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии

Почитувајќи ја напорната работа и посветеноста на своите вработени и следејќи го трендот на зголемување на цените и животните трошоци, менаџерскиот тим на САСА ...
| | веќе видена | слични

Просечната плата што ја обезбедува Рудник САСА е до 80 проценти повисока од просечната плата во земјава. Овој процент е резултат на новото зголемување од 4300 ...
| | веќе видена | слични

Синдикатот не се откажува од битката за повисоки плати за вработените во јавниот сектор. За утре подготвува 14 столчиња за пратениците од Собранииската ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски денеска од Собранието најави дека ќе има зголемување на платите, воведување методолгија за пораст на платите која ќе зависи од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Да ви се заблагодарам прво на присуството, денеска сум во општина Тетово, во рамки на предизборната кампања за изборот на советници во општинскиот совет. Веќе ...
сите 373 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести утре ќе одржи состанок на којшто ќе биде разгледана актуелната епидемиолошка состојба со коронавирусот. Согласно денешните ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој земаше највисока, а кој најниска плата во април? [Инфографик]

Од:
До кого (е-маил):
Порака: