Мицкоски: Ковачевски тајно преговарал 6 месеци, сега се прави дека не знае за францускиот предлог


Францускиот предлог не требало да се најде на маса, а се нашол на маса затоа што неколку месеци претходно некој тајно го преговарал, изјави претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Заменикот министер за локална самоуправа во владата од партијата Демократски сојуз Зоран Димитровски во емисијата Заспиј ако можеш со Горан Момироски и Драган ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, во синоќешното гостување во емисијата „Заспиј ако можеш” која се емитува на Алфа телевизија говореше за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ на телевизија Алфа, го повика Димитар Ковачевски ако верува ...
| | веќе видена | слични

Кои интереси се заштитени со францускиот предлог, запраша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Во вечерашното гостување во ТВ Алфа тој вели дека би бил ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со драматичен апел кон премиерот Ковачевски во обид да го разубеди да не ја прифаќа таканаречениот Француски предлог. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христјан Мицкоски во вечерашното гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ на ТВ Алфа, вели дека францускиот предлог за Македонија ...
| | веќе видена | слични

Францускиот предлогне требаше да се најде на маса, но јасно е дека некој претходно го договарал, изјави во синоќешното гостување во Заспиј ако можеш“ на ТВ ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски синоќа го повика премиерот Димитар Ковачевски ако верува дека францускиот предлог е добар за државата и иднината на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Христијан Мицкоски претседател на ВМРО-ДПМНЕ, во интервју во емисијата „Заспиј ако можеш“ на телевизија Алфа вели дека доколку се реализира францускиот предлог ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во првите три дена од генералниот штрајк во цел јавен сектор платите на огромен број на работници во јавниот сектор кои работат во Градот Скопје, општините или ...
сите 470 | | | веќе видена

Криминалната власт на СДСМ и ДУИ наместо зголемување на платите, граѓаните ќе добијат драстично зголемена цена на електричната енергија, се вели во партиското ...
сите 273 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Софија, Нинова го обвини Радев за пристрасни напади врз Владата на Кирил Петков, бидејќи се стреми кон поголема моќ.Таа ...
сите 949 | | | веќе видена

Во период кога се решаваше евроинтегративниот процес на државата, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги преку кои се обидуваа да ги поткопаат државните ...
сите 315 | | | веќе видена

На 24.06.2022 во 15.00 часот во Полициска станица Куманово, 41-годишна кумановка пријавила дека С.М. од Куманово ја бакнувал и допирал по телото нејзината ...
сите 247 | | | веќе видена

Австрискиот канцелар Карл Нехамер смета дека бугарскиот парламент направил пробив со вчерашната одлука „да се откаже од ветото“ за отворање на пристапните ...
сите 281 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама за емисијата „Talking Europa“ на France 24 задржувајќи се на преговорите и самитот во Брисел, вели дека Албанија не е таа што ...
сите 307 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Ковачевски тајно преговарал 6 месеци, сега се прави дека не знае за францускиот предлог

Од:
До кого (е-маил):
Порака: