Mерки против сончаница и топлотен удар во сточарството

Летото е совршено време за скара, кампување и други активности во природата. За жал, дури и најидиличниот пејзаж има свои недостатоци, бидејќи кога се одмараме ...
| | веќе видена | слични

Дали е штетно прозорците да ни се затворени цел ден? Еве го одговорот! Зголемувањето на температурата предизвикува почесто користење на климата. Меѓутоа, што ...
| | веќе видена | слични

Високите температури го зафатија нашиот регион, а со доаѓањето на топлите денови се јавува и проблемот како да заспиеме од горештините. Наместо да спиете со ...
| | веќе видена | слични

Колку и да се трудат да ги избегнат комарците и да користат разни препарати, некои луѓе едноставно се магнет за овие напади. И постои добра причина зошто е тоа ...
| | веќе видена | слични

РАЗЛАДЕТЕ ГО ДОМОТ О бидете се да го изладите просторот во кој живеете. Измерете ја собната температура помеѓу 8 и 10 часот, во 13 часот и навечер по 22 часот. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонија мора да подготви патоказ и да покаже трајна политичка волја и трајно спроведување на обврските за човековите права. И овој патоказ, кој треба да го ...
сите 1070 | | | веќе видена

Конфедерацијата на слободни синдакти на Македонија (КСС) преку пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе амандман до пратениците во Собранието, со кој бара ...
сите 227 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 113 | | | веќе видена

Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност Жосеп Борел смета дека Унијата во различни периоди плати цена за принципот на едногласност во ...
сите 32 | | | веќе видена

Кумановец физички ја нападнал сопругата во семејниот дом, соопшти денеска секторот за внатрешни работи Куманово. Полициските службеници од СВР Куманово утрово ...
сите 320 | | | веќе видена

На едвај три - четири дена до завршувањето на француското претседателство со Европската Унија, неизвесна е судбината на „францускиот предлог“ со кој требаше да ...
сите 202 | | | веќе видена

Шест уметнички слики украле провалници кои влегле во една книжарница во Скопје во непознато време, но во период кога биила затворена, од саботата попладнето па ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Mерки против сончаница и топлотен удар во сточарството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: