Доларот под притисок поради страв од рецесија, слабее во однос на конкурентските валути

Доларот денеска остана под притисок и се чини дека ќе продолжи да слабее во однос на главните конкурентски валути четврти ден по ред, погоден од падот на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Цените на нафтата пораснаа во петокот на меѓународните пазари пораснаа кон 112 долар, имајќи предвид дека стравот од рецесија по подигнувањето на каматните ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Цените на нафтата благо пораснаа во почетокот на азиската берза во петокот, бидејќи нациите се обидуваат да го решат со глобалната ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

На социјалните мрежи се појави бојкот на сите бензински пумпи во Босна и Херцеговина во текот на претстојниот викенд. Додека цените на нафтата на светскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што јави дописникот на МИА од Софија, Нинова го обвини Радев за пристрасни напади врз Владата на Кирил Петков, бидејќи се стреми кон поголема моќ.Таа ...
сите 1447 | | | веќе видена

Во првите три дена од генералниот штрајк во цел јавен сектор платите на огромен број на работници во јавниот сектор кои работат во Градот Скопје, општините или ...
сите 470 | | | веќе видена

Криминалната власт на СДСМ и ДУИ наместо зголемување на платите, граѓаните ќе добијат драстично зголемена цена на електричната енергија, се вели во партиското ...
сите 273 | | | веќе видена

Во период кога се решаваше евроинтегративниот процес на државата, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги преку кои се обидуваа да ги поткопаат државните ...
сите 315 | | | веќе видена

На 24.06.2022 во 15.00 часот во Полициска станица Куманово, 41-годишна кумановка пријавила дека С.М. од Куманово ја бакнувал и допирал по телото нејзината ...
сите 247 | | | веќе видена

Австрискиот канцелар Карл Нехамер смета дека бугарскиот парламент направил пробив со вчерашната одлука „да се откаже од ветото“ за отворање на пристапните ...
сите 304 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама за емисијата „Talking Europa“ на France 24 задржувајќи се на преговорите и самитот во Брисел, вели дека Албанија не е таа што ...
сите 307 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Доларот под притисок поради страв од рецесија, слабее во однос на конкурентските валути

Од:
До кого (е-маил):
Порака: