Петков се подготвува за нова независна влада и вели дека Радев не бил конструктивен на темата Македонија


3 копии

Не е време да кажам кои ќе бидат новите министри, кога претседателот на Бугарија Румен Радев, ќе ѝ го додели мандатот на мојата партија Промените продолжуваат, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

За антибугарската Македонија нема место во ЕУ, според декларацијата на извршниот комитет на бугарската опозициска партија ВМРО-БНД во врска со одлуката што ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

„Претседателот Румен Радев ќе ги започне консултациите со пратеничките групи за врачување на мандатот за состав на нова влада откако премиерот во согласност со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поддржувачи на партијата ВМРО, предводени од партиските копретседатели Ангел Џамбазки и Александар Сиди, протестираа пред куќата на лидерот на ГЕРБ, Бојко ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Во првите три дена од генералниот штрајк во цел јавен сектор платите на огромен број на работници во јавниот сектор кои работат во Градот Скопје, општините или ...
сите 470 | | | веќе видена

Криминалната власт на СДСМ и ДУИ наместо зголемување на платите, граѓаните ќе добијат драстично зголемена цена на електричната енергија, се вели во партиското ...
сите 273 | | | веќе видена

Бугарската дипломатија имаше огромен успех затоа што успеа да ги одбрани и внесе во текстовите овие позиции, кои се разликуваа дури и во Бугарија. Сè е ...
сите 468 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Софија, Нинова го обвини Радев за пристрасни напади врз Владата на Кирил Петков, бидејќи се стреми кон поголема моќ.Таа ...
сите 553 | | | веќе видена

Македонија доживеа тотален дебакл и трајно нарушување на преговарачките позиции со Бугарија заради ненародната и неспособна власт предводена од СДСМ и ДУИ. ...
сите 315 | | | веќе видена

На 24.06.2022 во 15.00 часот во Полициска станица Куманово, 41-годишна кумановка пријавила дека С.М. од Куманово ја бакнувал и допирал по телото нејзината ...
сите 247 | | | веќе видена

Австрискиот канцелар Карл Нехамер смета дека бугарскиот парламент направил пробив со вчерашната одлука „да се откаже од ветото“ за отворање на пристапните ...
сите 304 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама за емисијата „Talking Europa“ на France 24 задржувајќи се на преговорите и самитот во Брисел, вели дека Албанија не е таа што ...
сите 307 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петков се подготвува за нова независна влада и вели дека Радев не бил конструктивен на темата Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: