Бајден призна дека санкциите против Русија влијаат и врз САД


Такси превозот во Скопје ќе поскапи. Град Скопје воведува нови тарифи во зависност од цената на горивото. На денешната седница на Советот на Град Скопје група ...
| | веќе видена | слични
12 копии
12 копии

Референтните цени на нафтените деривати на светскиот пазар во споредба со претходната пресметка бележат зголемување кај бензините во просек за 0,460%,  кај  ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Регулаторната комисија за енергетика денеска донесе одлука за цените на горивата кои ќе важат од полноќ. Малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 и на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 314 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бајден призна дека санкциите против Русија влијаат и врз САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: