„Пијано трио“ со концерт во Делчево

2 копии
6 копии

Oвогодинешното 43. издание на манифестацијата „Скопско лето“ 2022 свечено ќе се отвори со концерт на „Европскиот Креативен Оркестар при Институтот ФАМЕС“ под ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во рамки на фестивалот „Скопско лето“, вечер на малата сцена на МНТ ќе се одржи театарската претстава „Нема да биде крај на светот“. Според авторот Аднан ...
| | веќе видена | слични

Со концертот на Европскиот Креативен Оркестар при Институтот ФАМЕ’С вечер свечено беше отворено овогодинешното 43-то издание на манифестацијата „Скопско лето“. ...
| | веќе видена | слични

Културно-уметничката музичка манифестација „Скопско лето“ започнува денес и по повод светскиот ден на музиката пограмата ја отвора концертот на европскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Неколку недели не делат од почетокот на најреномираната манифестација со интернационален предзнак во нашата земја, “Охридско лето”, која на 12ти јули на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во првите три дена од генералниот штрајк во цел јавен сектор платите на огромен број на работници во јавниот сектор кои работат во Градот Скопје, општините или ...
сите 470 | | | веќе видена

Криминалната власт на СДСМ и ДУИ наместо зголемување на платите, граѓаните ќе добијат драстично зголемена цена на електричната енергија, се вели во партиското ...
сите 273 | | | веќе видена

Бугарската дипломатија имаше огромен успех затоа што успеа да ги одбрани и внесе во текстовите овие позиции, кои се разликуваа дури и во Бугарија. Сè е ...
сите 468 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Софија, Нинова го обвини Радев за пристрасни напади врз Владата на Кирил Петков, бидејќи се стреми кон поголема моќ.Таа ...
сите 553 | | | веќе видена

Во период кога се решаваше евроинтегративниот процес на државата, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги преку кои се обидуваа да ги поткопаат државните ...
сите 315 | | | веќе видена

На 24.06.2022 во 15.00 часот во Полициска станица Куманово, 41-годишна кумановка пријавила дека С.М. од Куманово ја бакнувал и допирал по телото нејзината ...
сите 247 | | | веќе видена

Австрискиот канцелар Карл Нехамер смета дека бугарскиот парламент направил пробив со вчерашната одлука „да се откаже од ветото“ за отворање на пристапните ...
сите 304 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама за емисијата „Talking Europa“ на France 24 задржувајќи се на преговорите и самитот во Брисел, вели дека Албанија не е таа што ...
сите 307 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Пијано трио“ со концерт во Делчево

Од:
До кого (е-маил):
Порака: