Утре без струја неколку скопски општини, вода ќе нема во Карпош


Регионалниот центар за управување со кризи на Скопје, по добиеното известување од ЕВН, ги известува граѓаните дека: Заради технички зафати во дистрибутивната ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 30. јуни 2022 (ИНПРЕС) – Откако неодамна беше извршено обележување на паркинг места на дел од улицата „Македонски просветители“, наспроти СВР Охрид, ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 30. јуни 2022 (ИНПРЕС) – Познатиот охридски радио водител, но и планинар и вљубеник во природата Жанко ЗШ Голабоски порачува: Почнете го денот со к’пење ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 30. јуни 2022 (ИНПРЕС) – Од утре започнува наплатата на паркинг на дел од улицата „Македонски просветители“, наспоти СВР Охрид, информираат за Супер ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Американскиот претседател Џозеф Бајден денеска изјави дека не е загрижен за Тајван, туку е загрижен за Кина.Бајден откри дека е загрижен за активностите на ...
сите 677 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е најмалку повикана да зборува за состојбата во културата и за слободата на изразување, велат од партијата на власт. „Токму оваа партија ја нарача ...
сите 110 | | | веќе видена

Израелскиот систем за противвоздушна одбрана познат како „Железната купола“ ги пресретнал речиси сите од околу 1.100-те ракети што биле упатени кон населените ...
сите 198 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утре без струја неколку скопски општини, вода ќе нема во Карпош

Од:
До кого (е-маил):
Порака: