Речиси цела интелектуална и политичка јавност е против Францускиот предлог


Речиси цела интелектуална и политичка јавност е против Францускиот предлог, и сметаат дека владата треба веднаш да го отфрли. По низата критики од експертите, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Владата на чело со премиерот и претседател на СДСМ, Димитар Ковачевски се грижи за националните интереси, достоинството на сите граѓани и силно го брани ...
| | веќе видена | слични

Владејачкиот СДСМ ја има таа привилегија речиси секојдневно да објавува официјални соопштенија кои „не ја говорат вистината“, но никогаш да не бидат прогласени ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Мислам дека е невозможно потенцијалното решавање на спорот кој што го имаме со нашиот источен сосед додека трае француското претседателство. Барањата на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Толку се максималистички барањата на официјална Софија што дури и овие кои овие 2-3 дена се таму и преговараат од името на граѓаните без не знам кој мандат им ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Има голема разлика граѓаните јасно ја гледааат и ја препознаават. Премиерот и претседател на СДСМ, Димитар Ковачевски и Владата којашто ја предводи се грижат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Барањата на Бугарија се неприфатливи бидејќи се толку максималистички што се навистина надвор од здрава логика и надвор од сите европски вредности, изјави ...
| | веќе видена | слични

Советникот на премиерот за европски интеграции, Исмет Рамадани смета дека „во ваква ЕУ не се стремиме да влегуваме само за да аминуваме на нивните вредности, ...
| | веќе видена | слични

СДСМ испрати соопштение до јавноста и порача дека граѓаните ја гледаат разликата, а тоа е дека „Димитар Ковачевски го бранелмакедонскиот идентитет за разлика ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното гостување во „Тема на денот“ на Сител ТВ кажа дека толку се максималистички барањата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 125 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 166 | | | веќе видена

Министерството за одбрана на Велика Британија соопшти дека најмалку пет ловци-бомбардери Су-24 и три повеќенаменски авиони Су-30 се речиси сигурно уништени или ...
сите 162 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ бараа тајни документи за нуклеарно оружје меѓу другите доверливи материјали кога го претресоа домот на Доналд Трамп во понеделникот. „Вашингтон ...
сите 131 | | | веќе видена

Министерството за финансии најави промени во даночниот систем, со намера поголем дел од нив да почнат да се применуваат почнувајќи од 1 јануари 2023 година, ...
сите 136 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 121 | | | веќе видена

Минатата година македонскиот бруто домашен производ забележа раст од 4 проценти откако претходната 2020 година имаше намалување за 4,5 проценти. Најголемите ...
сите 11 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Речиси цела интелектуална и политичка јавност е против Францускиот предлог

Од:
До кого (е-маил):
Порака: