Молдавија: Чекор по чекор кон ЕУ


8 копии

Молдавија нема да добие членство во Европската Унија во наредните децении, но, ќе претрпи штета, доколку се придружи во санкциите против Русија, смета ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поранешниот руски претседател Дмитриј Медведев го обвини Букурешт дека сака да создаде „нова Голема Романија“ и предупреди дека ако тоа се случи, ќе има ...
| | веќе видена | слични

Членството на Молдавија во ЕУ е можно, не директно, туку преку создавање на „новата Голема Романија“, вели заменик-претседателот на Советот за безбедност на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Заменик-претседателот на Советот за безбедност на Русија, Дмитриј Медведев, не размислува за можно директно членство на Молдавија во Европската унија, туку ...
| | веќе видена | слични

Предупредување од Германија: На Европската унија и се заканува демонтажаВлезот на Украина во Европската унија ќе го помести „јадрото на Европа“ од Запад кон ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 170 | | | веќе видена

Стручните лица кои ги контактираше „Фактор“ за мислење во врска со потпишаниот договор на Владата со „НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ за фабрика во индустриската зона во ...
сите 145 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ побара од Владата на СДСМ и ДУИ, да се извини за исвиркувањето на прославата за Рамковниот договор, што настана во моментот кога ...
сите 92 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 298 | | | веќе видена

Македонскиот ПЕН-центар со длабока индигнација и згрозеност го осудува бруталниот напад врз светски познатиот автор Салман Ружди, кој целото свое дело и живот ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Молдавија: Чекор по чекор кон ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: