ДАЛИ ВО ПЕТОК СЕ ТРГА ВЕТОТО? - ИМА ИСЧЕКОР КОН УКИНУВАЊЕ - тврди бугарски „Капитал“


Додека парламентот се очекува денеска да одлучи за судбината на кабинетот на Петков, комисијата за надворешени работи мора да донесе еднакво важна одлука – што ...
| | веќе видена | слични

Висок дипломатски извор за МИА вели дека Франција не се откажува до последен момент од изнаоѓање решение помеѓу Северна Македонија и Бугарија за одржување на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

До Владата преку Министерството за надворешни работи, од француското претседателство пристигна предлог со идеи кои се однесуваат на нашите јавно изнесени ...
| | веќе видена | слични

Францускиот претседател од Мадрид изјави дека е најден компромис за спорот меѓу Скопје и Софија. Деталите се уште не се познати, пишуваСеверна Македонија и ...
| | веќе видена | слични

Францускиот претседател Емануел Макрон на прес-конференцијата на Самитот на НАТО во Шпанија откри дека неговото претседателство нашло компромисно решение за ...
| | веќе видена | слични

На последниот ден од француското претседавање со Европската Унија до Владата во Скопје, преку Министерството за надворешни работи од Париз стигнал предлог со ...
| | веќе видена | слични

Во какви возбудливи времиња живееме. Сведоци сме на менување на светскиот поредок и воспоставување нов во кој ќе бидат променети улогите на главните светски ...
| | веќе видена | слични

Францускиот претседател Емануел Макрон изјави дека чувствува оти е најдено компромисно решение за преговарачката рамка за членство на Македонија во Европската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Стручните лица кои ги контактираше „Фактор“ за мислење во врска со потпишаниот договор на Владата со „НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ за фабрика во индустриската зона во ...
сите 140 | | | веќе видена

Забавата за Охридскиот Рамковен Договор како да не помина во „духот“ на соживотот. Тоа можеше да се види од исвиркувањето на македонскиот јазик на истата.На ...
сите 88 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 299 | | | веќе видена

„Мислам дека ниту еден писател денес не го заслужува тоа повеќе од него. Кампањата започнува сега“, напиша Бернар-Анри Леви.Ружди бил нападнат со нож во ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДАЛИ ВО ПЕТОК СЕ ТРГА ВЕТОТО? - ИМА ИСЧЕКОР КОН УКИНУВАЊЕ - тврди бугарски „Капитал“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: