ВИДЕО| Досега илјада мртви во земјотресот во Авганистан, но бројката веројатно ќе расте


Земјотресот со магнитуда 6,1 усмртил најмалку 1.000 луѓе во Авганистан во средата утрото, а повеќе од 1.500 се повредени, пренесе ржавната новинска агенција ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Земјотрес со јачина од 4,8 степени според Рихтеровата скала е почувствуван утрово околу 8,07 часот низ цела Босна и Херцеговина. Според Европскиот медитерански ...
| | веќе видена | слични
11 копии
повеќе

Останато

Кумот и екс бизнис партнер на премиерот Ковачевски, Горан Паунов е сомничен за лажно спроведен надзор за изградба на нови линии и одржување и реконструкција на ...
сите 151 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 106 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена

Панчо од ДНК, кој важи за голем фудбалски фан, отворено ја критикуваше Фудбалската федерација откако Македонија загуби од Грузија и Бугарија и заврши на ...
сите 78 | | | веќе видена

Јавното сообраќајно претпријатие ЈСП - Скопје им должи повеќе од 72 милиони денари на приватните превозници во главниот град. Денеска возачите организираа ...
сите 89 | | | веќе видена

Советот на Федерацијата, Горниот дом на рускиот парламент, денеска едногласно усвои четири федерални уставни закони за прифаќање на самопрогласените Народни ...
сите 464 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО| Досега илјада мртви во земјотресот во Авганистан, но бројката веројатно ќе расте

Од:
До кого (е-маил):
Порака: