СДСМ: Мицкоски е единствен опозиционер кој во време на криза работи против државата

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски, на дебаклот од митинг, добија јасна порака од граѓаните дека не сакаат блокади и деструкции, велат од СДСМ. var ai_block_div = ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Со 188 милиони евра од Европската банка за обнова и развој ќе се поддржи изградбата на три многу важни инфраструктурни проекти во земјава – автопатот ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Потпретседателот на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби денес го свика денес вториот состанок на Комитетот за изградба ...
| | веќе видена | слични

Собранието го усвои Законот за заемот за финансирање на изградбата на фотонапонска централа во Осломеј, проект на ЕСМ како дел од енергетската транзиција на ...
| | веќе видена | слични

Комитетот на денешната седница одлучи да и предложи на Владата формирање на екипите за експропријација, преговори и за спроведување на најголемиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Собранието го усвои Законот со кој преку заем од Светска банка се обезбедуваат 37 милиони евра за финансирање на проектот за поврзување на локалните патишта во ...
| | веќе видена | слични

Ова се нови 37 милиони евра за унапредување на патната инфраструктура во сите општини. На овој начин се унапредува поврзувањето на населените места но и се ...
| | веќе видена | слични

И во време на најголема светска економска криза, Владата предводена од СДСМ вложува во капитални проекти, се истакнува во денешното соопштение од СДСМ, кое го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во продолжение интегрален текст од соопштението на СДСМ: Темата за предвремени избори е затворена до 2024 година, со декларацијата потпишана од сите политички ...
| | веќе видена | слични

Темата за предвремени избори е затворена до 2024 година, со декларацијата потпишана од сите политички партии од владината коалиција предводена од СДСМ. Ова се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Академик Катица Ќулавкова, објавува реакција за препораките на Историската Комисија за промените што треба да се направат во учебниците за шесто одделение. ...
сите 285 | | | веќе видена

„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
сите 146 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ја предводеше владината делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер ...
сите 289 | | | веќе видена

Историчарот Петар Тодоров, кој воедно е и член на Комисија за историски и образовни прашања меѓу Македонија и Бугарија вели дека Цар Самоил не е бугарски цар. ...
сите 62 | | | веќе видена

На ден 19.08.2022 година, Секторот за контрола и истраги при Царинската управа на Република Северна Македонија, поднесе кривична пријава до надлежното Основно ...
сите 358 | | | веќе видена

Луѓето заразени со мајмунска сипаница мора да ги изолираат своите миленици, изјави претставник на СЗО, откако извештајот го покажа првиот случај на пренесување ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Мицкоски е единствен опозиционер кој во време на криза работи против државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: