Макрон ќе праќа специјален пратеник за Балканот?


Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва, по средбата со специјалниот преставник на ЕУ за дијалогот Белград-Приштина, Мирослав Лајчак, се обрати на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

По средбата со европретставникот Мирослав Лајчак, Александар Вучиќ се обрати пред новинарите со цел „да ја каже вистината и да не го доведе Лајчак во ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва оцени дека одлуката на косовските власти за табличките е донесена со цел да се протераат Србите од северот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Александар Вучиќ имаше средба со европретставникот Мирослав Лајчак, по која се обрати пред новинарите. Вучиќ кажа дека албанското раководство на Косово добило ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Српскиот претседател во обраќање до нацијата изјави дека веќе не може да го издржи притисокот на западните земји околу Косово и дека Американците биле најмалку ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вечерва се обрати до јавноста во врска со новите одлуки на Приштина за забрана на српските лични карти и по 30 ...
| | веќе видена | слични

По средбата со специјалниот претставник на ЕУ за дијалогот меѓу Белград и Приштина, Мирослав Лајчак, српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека одлуките ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 187 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Во Македонија, со власта на СДСМ и ДУИ, се случува тотален распад на системот. Земјава, од сите земји во регионот, па и пошироко, најлошо ја помина пандемијата ...
сите 127 | | | веќе видена

Даночниот експерт Славко Лазовски не ги споделува критичките забелешки на дел од јавноста во однос на најавените даночни реформи. Стравувањата што ги следат ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Макрон ќе праќа специјален пратеник за Балканот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: