БЕГ „ЏЕНТЛМЕНСКИ“ ПОБАРА ПРЕКИН НА ЛИЦЕНЦИТЕ ЗА СНАБДУВАЊЕ И ДИСТРИБУЦИЈА, допрва треба да се најде кандидат кој ќе ги топли Скопјани


Како што најави првиот човек на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимоски, договорите со БЕГ, компанијата која ги имаше лиценците за снабдување на ...
| | веќе видена | слични

Електродистрибуција лани имаше загуба од речиси 40 милиони евра затоа што мораше да купува струја по берзански цени. Регулаторот и одобри зголемување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски смета дека со новата цена на струјата и новиот тарифен модел граѓаните двапати ќе бидат оштетени. Поскапувањето на ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во „Тема на денот“ во дневникот на Сител истакна дека струјата реално ќе поскапи 18%, а народот ќе гори се што ...
| | веќе видена | слични

Кога Мицкоски ќе каже „реално“ тоа е како да им кажал на граѓаните само дека реално ги лаже. Толку вреди зборот на Мицкоски. Не е првпат Мицкоски да шири ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Соопштение за јавност – реакција на изнесени ставови на Христијан Мицкоски Кога Мицкоски ќе каже „реално” тоа е како да им кажал на граѓаните само дека реално ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Парното греење во Скопје ќе го преземе државата, кажа премиерот Димитар Ковачевски денеска одговарајќи на пратенички прашања во Собранието. Тој на пратениците ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 135 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 127 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 272 | | | веќе видена

Даночниот експерт Славко Лазовски не ги споделува критичките забелешки на дел од јавноста во однос на најавените даночни реформи. Стравувањата што ги следат ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БЕГ „ЏЕНТЛМЕНСКИ“ ПОБАРА ПРЕКИН НА ЛИЦЕНЦИТЕ ЗА СНАБДУВАЊЕ И ДИСТРИБУЦИЈА, допрва треба да се најде кандидат кој ќе ги топли Скопјани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: