Maкедонија ја нема во заклучоците на ЕУ: Датум нема дури и да го прифатиме францускиот предлог


Во нацртот на заклучоците од Самитот на ЕУ, што ќе се одржи на 23 и 24 јуни, точката за Македонија е сѐ уште празна. Ова го јави дописничката на МИА која вели ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска имаше средба со пратениците од Европскиот парламент, на која низ отворен ...
| | веќе видена | слични

И покрај сите предизвици со кои се соочува Европа, Европската Унија мора да остане активна во регионот и во Северна Македонија, оцениле на денешната средба ...
| | веќе видена | слични

Васил Тупурковски, пензиониран универзитетски професор по меѓународно право, вицепремиер во Владата на Љупчо Георгиевски од 1998 до 2000 година како лидер на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денес во просториите на Секретаријатот за европски прашања оствари средба со ...
| | веќе видена | слични

Владата врши консултации за најновата изјава на еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји дека во наредните денови може да се одржи меѓувладина конференција ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот член на Европскиот парламент од Бугарија, Светослав Малинов, најавува уникатна, како што вели, глава во преговорите на Македонија за членство во ...
| | веќе видена | слични

На средбата со високите германски функционери, тема за дискусија беше „Влијанието врз европската безбедносна архитектура“, а вицепремиерот Маричиќ во својот ...
| | веќе видена | слични

Говорејќи пред членовите на Европскиот парламент и парламентите на земјите на патот кон членство во ЕУ, еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји изјавил ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Димитар Ковачевски е срам за македонскиот народ. Продолжувањето по стапките на неговиот ментор Зоран Заев, каде што убедливо ја носи државата кон патот на ...
сите 431 | | | веќе видена

СВР Штип поднесе кривична пријава против А.Г., на 41 година од Виница, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „неовластено производство и ...
сите 374 | | | веќе видена

Најмалку три лица загинаа денеска, а 11 се повредени во несреќа предизвикана од шверцер на луѓе на југот на Унгарија, соопшти полицијата на округот Бац-Кискун. ...
сите 106 | | | веќе видена

Русија и САД во петокот соопштија дека се подготвени да разговараат за размена на затвореници, еден ден откако рускиот суд ја осуди кошаркарската ѕвезда Бритни ...
сите 107 | | | веќе видена

Власта лаже дека нема да се почувствува енергетската криза, зошто тогаш поскапе парното?!, се наведува во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. Пред само два дена РКЕ, ...
сите 299 | | | веќе видена

Да ви се заблагодарам прво на присуството, денеска сум во општина Тетово, во рамки на предизборната кампања за изборот на советници во општинскиот совет. Веќе ...
сите 431 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести денеска одржа состанок на којшто ја разгледа епидемиолошката состојба во земјата, при што не препорача воведување на нови ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Maкедонија ја нема во заклучоците на ЕУ: Датум нема дури и да го прифатиме францускиот предлог

Од:
До кого (е-маил):
Порака: