Грција ги зголеми субвенциите за гориво за сопствениците на автомобили и мотоцикли

3 копии

Владата на Грција предводена од премиерот Киријакос Мицотакис на денешната седница одобри дополнителни 375 милиони евра за субвенционирање на горивото, одлука ...
| | веќе видена | слични

Крајниот рок за завршување на пристапниот процес за земјите од Западен Балкан во Европската Унија да биде 2033 година, порача грчкиот премиер Кирјакос ...
| | веќе видена | слични

Мојот предлог до Европскиот совет е оваа пресвртница да биде во 2033 година, триесет години по Самитот во Солун, за Западен Балкан и нивните граѓани да знаат ...
| | веќе видена | слични

Грчкиот премиер Киријакос Мицотакис повторно ја предложи 2033 година како краен рок за завршување на процесот за пристапување на Западен Балкан во Европската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Турција и Грција, кои имаат територијални спорови долги години, во последно време се почесто имаат потези и реакции кои ги затегнуваат меѓусебните односи. ...
| | веќе видена | слични

Грчкиoт генерал Јанис Еголфопулос и се заканува на Турција. Toj се закани со ракетен напад на стратешките мостови во Истанбул што ги поврзуваат Европа и ...
| | веќе видена | слични

Двете членки на НАТО, Турција и Грција, кои имаат територијални спорови долги години, во последно време се почесто вербално „војуваат“ меѓу себе и ги ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Точно напладне од пристаништето во Лимасол тргна траектот за атинското пристаниште Пиреас, што по над 20 години повторно ќе ги поврзе Кипар и Грција со редовна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во првите три дена од генералниот штрајк во цел јавен сектор платите на огромен број на работници во јавниот сектор кои работат во Градот Скопје, општините или ...
сите 470 | | | веќе видена

Криминалната власт на СДСМ и ДУИ наместо зголемување на платите, граѓаните ќе добијат драстично зголемена цена на електричната енергија, се вели во партиското ...
сите 273 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Софија, Нинова го обвини Радев за пристрасни напади врз Владата на Кирил Петков, бидејќи се стреми кон поголема моќ.Таа ...
сите 1036 | | | веќе видена

Македонија доживеа тотален дебакл и трајно нарушување на преговарачките позиции со Бугарија заради ненародната и неспособна власт предводена од СДСМ и ДУИ. ...
сите 315 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама за емисијата „Talking Europa“ на France 24 задржувајќи се на преговорите и самитот во Брисел, вели дека Албанија не е таа што ...
сите 307 | | | веќе видена

Австрискиот канцелар Карл Нехамер смета дека бугарскиот парламент направил пробив со вчерашната одлука „да се откаже од ветото“ за отворање на пристапните ...
сите 304 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грција ги зголеми субвенциите за гориво за сопствениците на автомобили и мотоцикли

Од:
До кого (е-маил):
Порака: