Стамкос е снаодлив како балерина, со пируета-гол го врати шампионскиот дух на Тампа беј (Видео)


Стивен Стамкос одигра извонреден меч за Тампа беј лајтнинг и со прекрасна асистенција и погодок беше лидер во првата победа на тимот во финалната серија против ...
| | веќе видена | слични

ХОКЕЈ – НХЛ-ЛИГА, СТЕНЛИ-КУП Трета титула за Колорадо, два трофеја за Макар Колорадо е освојувач на Стенли-купот во канадско-американската хокеарска лига ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Колорадо авеланш има нова шанса да ја освои титулата во НХЛ лигата по пауза од 21 година, а може да го стори тоа со победа ноќеска во Флорида против актуелниот ...
| | веќе видена | слични

Актуелниот НХЛ првак Тампа Беј лајтнинг на волшебен начин си го продолжи животот во финалната плејоф серија за одбрана на титулата и со триумф од 3:2 во ...
| | веќе видена | слични

Колорадо авеланш е на една победа од титулата во НХЛ откако на гости го победи актуелниот шампион Тампа беј со 3:2 по продолженија и водат со 3:1 во финалето ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вчера во 17.00 часот во тетовско Слатино, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 37-годишниот Џ.А. од ова село, кој работејќи со багер околу ...
сите 331 | | | веќе видена

„Секоја употреба на нуклеарно оружје е апсолутно неприфатлива, тоа целосно ќе ја промени природата на конфликтот, а Русија мора да знае дека во нуклеарна војна ...
сите 415 | | | веќе видена

Властите на секој од четирите региони – Луганск, Доњецк, Херсон и Запорожје – потврдија дека меѓу 96 и 98 отсто од гласачите гласале „за“ припојување кон ...
сите 311 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Шпицниот градоначалник Мицкоски, градоначалничката на Скопје Данела Арсовска и локалната власт во Град Скопје предводена од ВМРО-ДПМНЕ да излезат и да им се ...
сите 287 | | | веќе видена

Вчера во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Ферид Бајрам“ две лица физички го нападнале вработениот и одзеле пари ...
сите 301 | | | веќе видена

Македонската фудбалска репрезентација остана во четвртиот шешир за ждрепката за ЕУРО 2024 откако Грција не дозволи изненадување во Атанина и ја совлада ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стамкос е снаодлив како балерина, со пируета-гол го врати шампионскиот дух на Тампа беј (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: