Украдени предмети од објект на ЈП „Национална радиодифузија“ во Куманово

Кражба била извршена во објект на Јавното претпријатие „Национална радиодифузија“ од Куманово, соопшти денеска полицијата. – Вчера во 17:30 часот во СВР ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Нема повредени во пукање во Арачиново, автомобил изгорел во Чаир, скопјанец со пиштол се заканувал на полицајци во Карпош…ова се дел од инцидентите кои се ...
| | веќе видена | слични

Поради семејна расправија арачиновец испукал куршуми кон патничко моторно возило „мерцедес“. За среќа, ниту еден од тројца кои се возеле во автомобилот не се ...
| | веќе видена | слични

Шест уметнички слики украле провалници кои влегле во една книжарница во Скопје во непознато време, но во период кога биила затворена, од саботата попладнето па ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Неодамнешното запленување на доверливи владини документи на раскошниот имот во Мар-а-Лаго, поранешната „зимска Бела куќа“, јасно покажува колку безбедносна ...
сите 152 | | | веќе видена

Госпоѓо Петрески, министерот за финансии Фатмир Бесими најави даночна реформа среде економска криза, која се најавува дека ќе се продлабочи оваа зима. Што може ...
сите 146 | | | веќе видена

Украина е фокусирана кон руските војници кои пукаат во заземената нуклеарна централа на југот на земјата или ја користат како база од која се пука, изјави ...
сите 309 | | | веќе видена

Ружди, познатиот писател роден во Индија, кој со години се криеше откако Иран ги повика муслиманите да го убијат поради неговиот роман „Сатански стихови“, ...
сите 107 | | | веќе видена

Вкупно 69 кривични дела за семејно насилство во Кавадарци се регистрирани за последните две години, а ниту една жртва не побарала парична помош од Општината во ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Украдени предмети од објект на ЈП „Национална радиодифузија“ во Куманово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: