Темата избори за власта е затворена до 2024, опозицијата најави нови протести


ВМРО-ДПМНЕ најави целосна блокада на институциите, патиштата и на целата држава доколку власта не се согласи на предвремени парламентарни избори. За власта, ...
| | веќе видена | слични

Еврокомесарот Вархеји не гледа пречка во негативниот став на македонската влада за актуелниот француски предлог. Еврокомесарот за проширување смета дека е ...
| | веќе видена | слични

На три дена до крајот на француското претседателство, македонската Влада чека модифициран предлог за решавање на отворените прашања со Бугарија, кој ќе ги ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Преку лажни вести, дезинформации и деструкции Христијан Мицкоски се обиде да ги ослаби државните позиции во односите со Бугарија. Мицкоски лично присуствуваше ...
| | веќе видена | слични

Мицкоски лично присуствуваше на Конгрес на Европската народна партија каде премолчено се согласи на Резолуција која ги промовираше бугарските позиции. Лажеа ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Додека СДСМ ги заштитува државните и националните интереси, во решавањето на прашањата со Бугарија, не се отстапува од црвените линии кои се дефинирани со ...
| | веќе видена | слични

Владејачкиот СДСМ и денеска „ја брани Македонија од Бугарија“ и ја напаѓа македонската опозиција за „крајно неодговорно и штетно однесување“. Како и безброј ...
| | веќе видена | слични

СДСМ го обвини ВМРО-ДПМНЕ дека прави штета во односите со Бугарија додека тие се обидувале да ги заштитат националните интереси. „Владата предводена од СДСМ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ за одговорност треба да погледне во своите редови и да побара одговорност од Христијан Мицкоски. Токму Мицкоски ги рушеше државните позиции со ...
| | веќе видена | слични

Водечкото трио Ковачевски, Османи и Маричиќ не се компетентни за решавање на македонско-бугарскиот спор и мора да сносат одговорност за дипломатскиот неуспех и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Скопје предложи притвор против 42-годишно лице кое се сомничи за семејно насилство и нанесување телесна повреда. Полицијата го ...
сите 429 | | | веќе видена

Американската влада намерно ја планирала посетата на претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси на Тајван за да предизвика криза и да го зголеми ...
сите 614 | | | веќе видена

Скопјанец утрово загина откако во 06.35 часот на магистралниот пат Кичево-Гостивар, кај „Тајмишка раскрсница“ се судрил со камион, додека неговата сопатничка ...
сите 435 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 90 | | | веќе видена

21 година од погибието на 10 армиски припадници кај Карпалак. Нема да биде заборавена нивната жртва за нашата слобода. Македонија памети. Слава им!, порача ...
сите 55 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ има двојно поголем рејтинг од СДСМ, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.-Анкетите јасно покажуваат дека СДСМ ќе доживее ...
сите 67 | | | веќе видена

Цената на енергијата расте, властите велат дека будно ја следат ситуацијата, а граѓаните стравуваат - дали се згреат зимава во домовите што пропуштаат половина ...
сите 121 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 266 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Темата избори за власта е затворена до 2024, опозицијата најави нови протести

Од:
До кого (е-маил):
Порака: