Фон дер Лејен: Србија мора да одлучи на чија страна сака да биде


Време зa читање: 2 минути Додека Европејците се подготвуваат за недостигот на гас предизвикан од руската војна против Украина, претседателката на Европската ...
| | веќе видена | слични

Седумте најразвиени земји членки во светот обединети во групата Г7 имаат намера да почнат 600 милијарди евра инвестиции во инфраструктурата, но и за заштита на ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лeјен и претседателот на САД, Џозеф Бајден, денеска изјавија дека Брисел и Вашингтон работат на ставање ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Водачите на Групата 7 (Г7) во неделата ветија дека ќе соберат 600 милијарди долари во приватни и јавни фондови во текот на пет години ...
| | веќе видена | слични

Со 600 милијарди долари најбогатите седум земји во светот ќе пробаат да ѝ застанат на Кина на „Појас и пат“. Тоа е името на кинеската иницијативата за градење ...
| | веќе видена | слични

На самитот на Г7 беше договорено да се спроведе план за спротивставување на економскиот развој на Кина. Лидерите на Г-7 ветија дека ќе соберат 600 милијарди ...
| | веќе видена | слични

Лидерите на Групата седум ветија во неделата дека ќе соберат 600 милијарди долари во приватни и јавни фондови во текот на пет години за финансирање на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Стручните лица кои ги контактираше „Фактор“ за мислење во врска со потпишаниот договор на Владата со „НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ за фабрика во индустриската зона во ...
сите 140 | | | веќе видена

Забавата за Охридскиот Рамковен Договор како да не помина во „духот“ на соживотот. Тоа можеше да се види од исвиркувањето на македонскиот јазик на истата.На ...
сите 88 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 306 | | | веќе видена

„Мислам дека ниту еден писател денес не го заслужува тоа повеќе од него. Кампањата започнува сега“, напиша Бернар-Анри Леви.Ружди бил нападнат со нож во ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фон дер Лејен: Србија мора да одлучи на чија страна сака да биде

Од:
До кого (е-маил):
Порака: