Ковачевски ја пречека премиерката на Финска – Сана Марин


2 копии

Финската премиерка Сана Марин престојува во официјална посета на Хрватска во рамките на турнејата по Западен Балкан, а на Твитер била објавена снимка на која ...
| | веќе видена | слични

Се огласија и од Кабинетот на хрватскиот претседател Зоран Милановиќ, но и самата финска премиерка Сана Марин, за инцидентот во кој таа го чека шефот на ...
| | веќе видена | слични

За финската премиерка Сана Марин која е во официјална посета и на Хрватска во рамки на турнејата низ Западен Балкан на Твитер е објавено видео на кое се гледа ...
| | веќе видена | слични

Репортерот на RTL, Иван Скорин, на Твитер објави видео од финската премиерка кој морала да почека неколку минути за да се појави Милановиќ. За тоа време, таа ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска ја прими претседателката на Владата на Република Финска, Сана Марин. Во фокусот на разговорите, како што соопшти ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Финската позиција е многу јасна, ние сме во полза на проширувањето и нашата позиција во врска со Македонија и Албанија е многу јасна – сакаме да се случува ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски и премиерката на Република Финска Сана Марин, којашто е во работна посета на нашата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 238 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 166 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42-годишно лице за кое постои основано сомнение дека при вршење семејно насилство сторило ...
сите 244 | | | веќе видена

Социјалистичката партија на Македонија најавата за реформа на даночниот систем во услови на повеќеслојна криза ја цени за несоодветна на состојбите во ...
сите 154 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 117 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 222 | | | веќе видена

Државна институција набавила автомобил со кожен волан, шест звучници и металик боја од парите за справување со пандемијата на коронавирус, покажува извештајот ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски ја пречека премиерката на Финска – Сана Марин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: