(Видео) Арсовски: Ако нема договор за избори, ВМРО-ДПМНЕ ќе преземе протестни активности низ целата држава


ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
| | веќе видена | слични

Еврокомесарот Вархеји не гледа пречка во негативниот став на македонската влада за актуелниот француски предлог. Еврокомесарот за проширување смета дека е ...
| | веќе видена | слични

На три дена до крајот на француското претседателство, македонската Влада чека модифициран предлог за решавање на отворените прашања со Бугарија, кој ќе ги ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Преку лажни вести, дезинформации и деструкции Христијан Мицкоски се обиде да ги ослаби државните позиции во односите со Бугарија. Мицкоски лично присуствуваше ...
| | веќе видена | слични

Мицкоски лично присуствуваше на Конгрес на Европската народна партија каде премолчено се согласи на Резолуција која ги промовираше бугарските позиции. Лажеа ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Додека СДСМ ги заштитува државните и националните интереси, во решавањето на прашањата со Бугарија, не се отстапува од црвените линии кои се дефинирани со ...
| | веќе видена | слични

Владејачкиот СДСМ и денеска „ја брани Македонија од Бугарија“ и ја напаѓа македонската опозиција за „крајно неодговорно и штетно однесување“. Како и безброј ...
| | веќе видена | слични

СДСМ го обвини ВМРО-ДПМНЕ дека прави штета во односите со Бугарија додека тие се обидувале да ги заштитат националните интереси. „Владата предводена од СДСМ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ за одговорност треба да погледне во своите редови и да побара одговорност од Христијан Мицкоски. Токму Мицкоски ги рушеше државните позиции со ...
| | веќе видена | слични

Водечкото трио Ковачевски, Османи и Маричиќ не се компетентни за решавање на македонско-бугарскиот спор и мора да сносат одговорност за дипломатскиот неуспех и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на државата Стево Пендаровски верува дека македонските членови на Заедничката мултидисциплинарна комисија за историски и образовни прашања со ...
сите 447 | | | веќе видена

„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
сите 147 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ја предводеше владината делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер ...
сите 289 | | | веќе видена

На 18.08.2022 околу 12.40 часот на подрачје на Чаир од полициски службеници од СВР Скопје приведени се О.Д.(26), М.Б.(50), двајцата од Скопје и А.Б.(19) од ...
сите 503 | | | веќе видена

Луѓето заразени со мајмунска сипаница мора да ги изолираат своите миленици, изјави претставник на СЗО, откако извештајот го покажа првиот случај на пренесување ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Арсовски: Ако нема договор за избори, ВМРО-ДПМНЕ ќе преземе протестни активности низ целата држава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: