Грција веќе не е „црната овца“ во Европа


4 копии

Крајниот рок за завршување на пристапниот процес за земјите од Западен Балкан во Европската Унија да биде 2033 година, порача грчкиот премиер Кирјакос ...
| | веќе видена | слични

Мојот предлог до Европскиот совет е оваа пресвртница да биде во 2033 година, триесет години по Самитот во Солун, за Западен Балкан и нивните граѓани да знаат ...
| | веќе видена | слични

Грчкиот премиер Киријакос Мицотакис повторно ја предложи 2033 година како краен рок за завршување на процесот за пристапување на Западен Балкан во Европската ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Точно напладне од пристаништето во Лимасол тргна траектот за атинското пристаниште Пиреас, што по над 20 години повторно ќе ги поврзе Кипар и Грција со редовна ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со пораки против хомофобијата, трансфобијата, расизмот, дискриминацијата и нееднаквоста, со пораките „Љубовта е слепа, а не хомофобична“; „Водете љубов, а не ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

За Договорот од Преспа, за тоа што ќе се случеше ако не беше постигнато решението, за европската перспектива на регионот, односно, како што рече за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Македонија мора да подготви патоказ и да покаже трајна политичка волја и трајно спроведување на обврските за човековите права. И овој патоказ, кој треба да го ...
сите 887 | | | веќе видена

Екс министерот за надворешни работи, Никола Димитров повикува на итна реафирмација на македонските позиции во однос на Бугарија и францускиот предлог. Вели ...
сите 405 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 123 | | | веќе видена

Кумановец физички ја нападнал сопругата во семејниот дом, соопшти денеска секторот за внатрешни работи Куманово. Полициските службеници од СВР Куманово утрово ...
сите 318 | | | веќе видена

Шест уметнички слики украле провалници кои влегле во една книжарница во Скопје во непознато време, но во период кога биила затворена, од саботата попладнето па ...
сите 233 | | | веќе видена

На едвај три - четири дена до завршувањето на француското претседателство со Европската Унија, неизвесна е судбината на „францускиот предлог“ со кој требаше да ...
сите 203 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата Бујар Османи денеска оствари телефонски разговор со Кабинетот на францускиот претседател Емануел Макрон, од каде доби уверување дека при ...
сите 291 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грција веќе не е „црната овца“ во Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: