Еврејско семејство со битолско потекло донираше опрема за одржување на ФОТО Фондот за Евреите во Архивот на Битола


Семејството на Џо Исак од САД, кое води потекло од Битола, донираше сто килограми материјал за чување и одржување на раритетниот фотографски фонд за битолските ...
| | веќе видена | слични

Семејството на Амбер Ален, кое живее самоодржлив живот со одледување сопствен зеленчук, овошје, чување животни, поради долг од 65.000 евра, одлучило да почне ...
| | веќе видена | слични

Останато

Македонија мора да подготви патоказ и да покаже трајна политичка волја и трајно спроведување на обврските за човековите права. И овој патоказ, кој треба да го ...
сите 1227 | | | веќе видена

Конфедерацијата на слободни синдакти на Македонија (КСС) преку пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе амандман до пратениците во Собранието, со кој бара ...
сите 227 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 113 | | | веќе видена

Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност Жосеп Борел смета дека Унијата во различни периоди плати цена за принципот на едногласност во ...
сите 32 | | | веќе видена

На 18 и 19.06.2022 полициски службеници од Полициската станица за Граничен премин Табановце и Полициската станица за граничен премин Долно Блаце извршиле ...
сите 318 | | | веќе видена

Шест уметнички слики украле провалници кои влегле во една книжарница во Скопје во непознато време, но во период кога биила затворена, од саботата попладнето па ...
сите 233 | | | веќе видена

На едвај три - четири дена до завршувањето на француското претседателство со Европската Унија, неизвесна е судбината на „францускиот предлог“ со кој требаше да ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еврејско семејство со битолско потекло донираше опрема за одржување на ФОТО Фондот за Евреите во Архивот на Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: