КРАЛИЦАТА ОДЛУЧИ ДА ГО ПОДЕЛИ ИМОТОТ: Вилијам и Кејт го добија Виндзор, Ендрју е „протеран“ во Шкотска, а што е со Хари и Меган?

Откако заврши прославата на платинестиот јубилеј, кралицата Елизабета Втора се одлучи на уште еден потег кој ја разбранува јавноста. Имено, таа одлучила јавно ...
| | веќе видена | слични

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам го добија нивниот прв заеднички портрет. Портретот беше откриен за време на посетата на кралското семејство во округ во градот ...
| | веќе видена | слични

Првиот заеднички портрет на Кејт Мидлтон и принцот Вилијам беше официјално откриен во четвртокот во музејот „Фицвилијам" на Универзитетот во Кембриџ. За време ...
| | веќе видена | слични

Првиот заеднички портрет на војводата и војвотката од Кембриџ, принцот Вилијам и Кејт Милдтон, е изложен во музејот Фицвилијам, на Универзитетот во Кембриџ. ...
| | веќе видена | слични

 Сака да ги фотографира децата, се радува на слатките подароци од нив, а некогаш и таа се чувствува преморено, па дури и гневно како и секоја друга мајка. ...
| | веќе видена | слични

 Со темнозелен фустан што го носеше во 2020 година, Кејт Мидлтон изгледа совршено на првиот официјален насликан портрет со принцот Вилијам. Денес, 23-ти јуни, ...
| | веќе видена | слични

Британските медиуми денес ја пренесоа изјавата на експерт од кралското семејство, новинар и автор Нил Шон, кој во својот најнов подкаст рече дека принцот Хари ...
| | веќе видена | слични

Британското кралско семејство му го честиташе 40 роденден на принцот Вилијам со колаж фотографии од неговите животни пресвртници. На официјалниот „Твитер“ ...
| | веќе видена | слични

Принцот Вилијам, војводата од Кембриџ, денеска го прославува својот 40 роденден. Роден е во 1982 година во Лондон како најстар син на престолонаследникот Чарлс ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Принцот Вилијам настојува неговиот веќе јавно отфрлен чичко, војводата од Јорк, принцот Ендрју да биде трајно и целосно отстранет од кралскиот живот и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нема никаква реакција од Градот Скопје, никој ништо не кажува од нивна страна и засега блокадите ќе останат, изјави за МИА директорот на приватниот автобуски ...
сите 288 | | | веќе видена

Денес требаше Арсовска да излезе и да понуди решение, но таа два дена смислувала што да излаже, обвинија од ВМРО ДПМНЕ. Во продолжение соопштението од ...
сите 299 | | | веќе видена

Инспириран од дојавите за бомби во училиштата, и ученик од скопски Карпош испратил заканувачки пораки за поставени експлозиви во четири скопски училишта.Оваа ...
сите 272 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, ни открива дека „со внесувањето на Бугарите во македонскиот Устав ќе се побие тезата дека сме ист народ“. – ...
сите 23 | | | веќе видена

Полицијата попладнево приведе пет лица кои за време на фудбалски натпревар на фудбалски терен на подрачјето на општина Аеродром нападнале неколку лица, фрлајќи ...
сите 324 | | | веќе видена

По детални проверки на Одделот за внатрешна контрола и криминалистички истраги, комплетно е расчистен случајот со нелегалното користење на т.н. флешери, за кој ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КРАЛИЦАТА ОДЛУЧИ ДА ГО ПОДЕЛИ ИМОТОТ: Вилијам и Кејт го добија Виндзор, Ендрју е „протеран“ во Шкотска, а што е со Хари и Меган?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: