На грчкиот остров Миконос 36,98 отсто од направените КОВИД тестови се позитивни

Ова го покажуваат официјалните податоци од националната организација за јавно здравје на Грција.Тоа претставува зголемување за 14 отсто на позитивните случаи ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Европскиот центар за превенција и контрола на болести (ЕЦДЦ) предупреди дека „порастот на зараза од подваријантите на омикрон укажува дека тие ќе станат ...
| | веќе видена | слични

Европскиот центар за превенција и контрола на болести предупреди дека „зголемувањето на инфекцијата со омикронските субваријанти укажува дека тие ќе станат ...
| | веќе видена | слични

Следете ги личните мерки на претпазливост при летување во Грција, советуваат лекарите поради новиот силен бран со Ковид-19. Засега со висок ризик се островите ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Од доцна синоќа во тек е спасувачка акција на грчката крајбрежна служба во морскиот дел јужно од островот Дилос, откако едрилицата во која имало над 100 лица, ...
| | веќе видена | слични

Грчките власти во неделата објавија дека спасиле 108 мигранти од едрилица која била пронајдена без кормило во Егејското Море при бурен ветер, четири лица се ...
| | веќе видена | слични

Летниот бран на ковид-19 ќе биде бран што ќе донесе зголемувања и намалувања на случаите, но нема да постои притисок врз здравствениот систем, вели министерот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На утрешното чевствување на 151-вата година од раѓањето на македонскиот револуционер Гоце Делчев, официјално ќе присуствува делегација од бугарскаа влада, ...
сите 494 | | | веќе видена

За ваков настан како чествувањето на Гоце Делчев и со големото полициско присуство се покажува едно нешто дека македонско-бугарските односи се на најниското ...
сите 512 | | | веќе видена

На 03.02.2023 во 11.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Н.А.(19) од село Слупчане, општина Липково. При претрес во неговиот ...
сите 432 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 589 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ Али Ахмети вечерва ги продолжи средбите со граѓаните, овој пат со жителите на општина Јегуновце. Покрај претседателот Ахмети, говор пред ...
сите 138 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На грчкиот остров Миконос 36,98 отсто од направените КОВИД тестови се позитивни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: