ВМРО-ДПМНЕ: Откако цените отидоа плафон, Бектеши носи мерки, а решението е само владата да ги намали даноците и акцизите


Откако цените отидоа плафон, Бектеши носи мерки, а решението е само владата да ги намали даноците и акцизите. Крешник Бектеши денес се фали со замрзнување на ...
| | веќе видена | слични

Во продолжение интегрален текст од СДСМ: Почитувани граѓани, почитувани новинари,Владата предводена од СДСМ вчера го усвои новиот Предлог Закон за заштита на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши го призна неуспехот на Владата, велат од Алијанса за Албанците. -Тој самиот изјави дека последните мерки не дале ...
| | веќе видена | слични
10 копии
4 копии

Референтните цени на нафтените деривати на светскиот пазар во споредба со претходната пресметка бележат намалување кај бензините во просек за 1,537%,  кај  ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Владата предводена од СДСМ вчера го усвои новиот Предлог Закон за заштита на потрошувачите. Преку ова законско решение се обезбедува високо ниво на заштита на ...
| | веќе видена | слични

Даниела Николова, пратеничка на СДСМ, на прес-конференција кажа дека со новиот Закон за заштита на потрошувачите ги штитиме граѓаните и нивниот стандард ...
| | веќе видена | слични

Преку ова законско решение се обезбедува високо ниво на заштита на правата за потрошувачите, но и се гарантираат полесни услови за деловно работење на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 275 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 256 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека испораката на тенкови во Украина нема да донесе решение за конфликтот.„Не можам да кажам дека верувам дека ...
сите 257 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 362 | | | веќе видена

Десеттина картонски кутии, на кои е испишано –За добро здравје на Христијан Пендиков, Фондација Бугарска меморија, денес пристигнале во бугарскиот клуб Цар ...
сите 96 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 222 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 69 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Откако цените отидоа плафон, Бектеши носи мерки, а решението е само владата да ги намали даноците и акцизите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: