Камила признаена како Кралска дама: Воведена во британскиот „највозрасен ред“ на витештвото

2 копии

Војвотката од Корнвол, Камила слави свечен настан заедно со британската кралица Елизабета Втора и нејзиниот син-престолонаследник, принцот Чарлс. Имено, вчера, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

НЛО било снимено како лета за време на јубилејот на британската кралица Елизабета Втора. Леталото било снимено со камерата на снимателот на Sky News, пренесува ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Ако тие избори би го решиле проблемот на нефункционирањето на градскиот систем, на ЈСП, непланското креирање на булевари и задоцнетите проекти. Тогаш ние сме ...
сите 189 | | | веќе видена

Во четвртокот вечера, околу 21,40 часот пред угостителски објект на подрачјето на општината Биурледа на улицатата „Александар Урдаревски“, полициски службеници ...
сите 547 | | | веќе видена

По четири години од сообраќајната несреќа во селото Ласкарци во која загинаа 16 луѓе и 37 беа повредени, Силвана, ќерка на една од загинатите во несреќата, ...
сите 114 | | | веќе видена

Селекторот на Мексико, Херардо Мартино поднесе оставка по елиминацијата во групната фаза на Светското првенство.Мексиканците одиграа едно од послабите светски ...
сите 183 | | | веќе видена

Поранешниот министер за здравство и познат неврохирург Венко Филипче, објави слика од едногодишно момче кое поминало тешка операција. „Едногодишниот Зоран е ...
сите 53 | | | веќе видена

Археолошкиот музеј на Македонија, Националниот археолошки институт со музеј при Бугарската академија на науките и Националниот музеј на Србија во ...
сите 124 | | | веќе видена

Инспектори назначени од ОН истражуваат дали руските напади врз критичната инфраструктура во Украина претставуваат воени злосторства, изјави денеска Пабло де ...
сите 173 | | | веќе видена

ДОЈАВА ЗА БОМБА ВО КРИВА ПАЛАНКА Министерството за внатрешни работи информира дека денеска имало дојава за лажна бомба во основно училиште во Крива Паланка. ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Камила признаена како Кралска дама: Воведена во британскиот „највозрасен ред“ на витештвото

Од:
До кого (е-маил):
Порака: